Τετάρτη 18 Απριλίου 2018

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-2 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Φωτεινή ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ
Με εκτός έδρας ήττα από το ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ με 3-2 (25-18, 22-25, 20-25, 25-22, 15-13) σε 2 ώρες, ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του για την α΄ φάση του πρωταθλήματος, το α΄ τμήμα των παγκορασίδων μας.
Διεξήχθη ένας πολύ όμορφος και καλός αγώνας, μεταξύ δύο πολύ καλών ομάδων, ο οποίος εμπεριείχε και διπλή ανατροπή στο σκορ. Μελανό σημείο του αγώνα, η μη φίλαθλη συμπεριφορά, μερίδας - μικρής ηλικίας - θεατών του αγώνα, οι οποίοι με φτυσιές και ύβρεις, προσπαθούσαν να κάμψουν το ηθικό των κοριτσιών μας, οι οποίες έπαιξαν πολύ καλό βόλει, διεκδικώντας τη νίκη και την πρωτιά του όμιλου, η οποία χάθηκε στη λεπτομέρεια.
Στο 1ο σετ, η Ηλιούπολη, ξεκίνησε καλύτερα προηγούμενη με 13-7. Η Δραπετσώνα μείωσε στο 15-13, με την Ηλιούπολη στη συνέχεια να έχει καλή αντίδραση και να το κατακτά εύκολα.
Στο 2ο σετ, η ομάδα μας ανέβασε την απόδοση της και προηγήθηκε με 6-7.  Η Ηλιούπολη στη συνέχεια πέρασε μπροστά με 12-9 με τη Δραπετσώνα να ξαναπαίρνει την πρωτοπορία με 16-18 και 20-22, ισοφαρίζοντας σε 1-1.
Αμφίρροπη ήταν και στο 3ο σετ η εξέλιξη με την ομάδα μας να ξεκινά προηγούμενη με 8-10, την Ηλιούπολη να παίρνει το προβάδισμα με 18-17, τη Δραπετσώνα με σερί 0-3, να προσπερνά με 18-20 και με τελικό σερί 2-5, να προηγείται με 1-2.
Καλύτερη ήταν η Ηλιούπολη στο 4ο σετ, στο οποίο ξεκίνησε με 5-0, 13-8, 17-11, 20-16, ισοφαρίζοντας σε 2-2.
Και φτάσαμε στο 5ο σετ, στο οποίο η Ηλιούπολη ήταν πάντα μπροστά με 8-5, 9-7, 13-12, κερδίζοντας τον αγώνα με την ελάχιστη διαφορά.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Κ. Κατσιάρα και Φούντου.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: (Φαρμάκη) Κούρτη, Αρώνη, Κανταρή, Αντωνιουδάκη, Μπότου, Ρούντου, Παπαδοπούλου Λ. (λ), Ακύλα (λ), Ντόγκα, Παπαδοπούλου Α., Γεωργάμη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Βουλγαράκη, Βενεκέ, Σταμπολίου, Χαλκιοπούλου, Καγιαλή, Κυρίσογλου, Νόου (λ), Τσεκούρα.