Τρίτη 24 Απριλίου 2018

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 3-1 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Με εντός έδρας νίκη επί του ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 3-1 (25-16, 25-18, 19-25, 25-21) ξεκίνησε στο β΄ γύρο, το γ΄ τμήμα των παγκορασίδων μας, παραμένοντας στην 1η θέση της βαθμολογίας.
Η ομάδα μας, έπαιξε αρκετά καλό βόλει και από την αρχή του 1ου σετ, πήραμε διαφορές με 14-10, 15-12, 22-14, 24-16, προηγούμενοι με 1-0.
Στο 2ο σετ, η Αργυρούπολη ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 2-7, 8-9. Η Δραπετσώνα όμως με σερί 7-0, πήρε το προβάδισμα με 15-9 και το κράτησε με 22-13, για να πραγματοποιηθεί το 2-0.
Στο 3ο σετ, η Αργυρούπολη ανέβασε την απόδοση της, με τη Δραπετσώνα όμως να ξεκινά καλύτερα και να προηγείται 6-3. Η Αργυρούπολη αντέδρασε με επιτυχία και πήρε το προβάδισμα με 13-15, 14-19, 15-21, μειώνοντας το σκορ σε 1-2.
Στο 4ο σετ, όμως δε δώσαμε παραπάνω ευκαιρία για ισοφάριση και προηγηθήκαμε με 9-5, 11-6, 17-11, 20-13, φτάνοντας στο τελικό 3-1.
Άριστη η διαιτησία του κ. Μαντούβαλου και της κας. Τομουτζόγλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Όκκα, Πίσαρη, Τασιγιαννάκη Ουρ., Κάβουρα, Κυζίλη, Κώστα / Νικολάου, Μήτσου.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: (Ρομπότσης) Βαλάση, Χατζηβασίλογλου, Γκλαβά, Κοζύρη, Μανουρά, Κοντογεώργου / Ταγαρή, Τόμα, Κουτσουμάρη, Φούλου, Τσουκάτου, Βαλλιάνου.