Πέμπτη 7 Ιουνίου 2018

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΣΠΕΡΟΣ 3-0 ΣΤΟΥΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

Παύλος ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ
Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έκλεισε η φετινή αγωνιστική περίοδος για το τμήμα των παμπαίδων μας, με την εντός έδρας νίκη επί του ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ με 3-0 (25-15, 25-22, 25-21).
Η ομάδα μας, έπαιξε και πάλι αρκετά καλό βόλει, επιβεβαιώνοντας την ανοδική πορεία και διαφορετικό πρόσωπο που επέδειξε κατά τη διάρκεια των αγώνων κατάταξης, καταλαμβάνοντας τη 2η θέση στον τελικό βαθμολογικό πίνακα και 10η συνολικά του πρωταθλήματος, σαφώς πολύ καλύτερη από την περσινή 15η.
Τα παιδιά μας, επέδειξαν πολύ καλή προσαρμογή στον αγώνα και στο 1ο σετ, πήραν από την αρχή την πρωτοπορία με 11-5, 19-11, πραγματοποιώντας το 1-0.
Στο 2ο σετ, ο Έσπερος μπήκε καλύτερα προηγούμενος με 10-13. Η Δραπετσώνα όμως, αντέδρασε και προηγήθηκε με 16-14 για να κρατήσει το προβάδισμα με 20-16, 24-21, μέχρι να γίνει το 2-0.
Και στο 3ο σετ, συνεχίσαμε με πολύ καλή απόδοση παίρνοντας το προβάδισμα στο σκορ με 18-13, 24-19, φτάνοντας στο τελικό 3-0.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Τριανταφυλλόπουλου και Κ. Κατσιάρα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Θεοδωρόπουλος, Αντωνόπουλος, Παπασπανούδης, Τσουλφάς, Ανέστης, Μαρούσης, Κιάρι (λ), Σαββίδης (λ).
ΕΣΠΕΡΟΣ: (Παλαιολόγος) Κουτσούλης, Σγουρός, Τσιαμίσης, Καούνης, Καραβάς, Μουρσάς.