Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2013

Η 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Η ΑΕΚ έχασε βαθμό από τους Μακεδόνες, ο Παναθηναϊκός πήρε την πρώτη του νίκη, ενώ τα Βριλήσσια και ο Ολυμπιακός διατηρούνται στην κορυφή μετά το 3 στα 3. Δείτε όλα τα αποτελέσματα στην Α1 γυναικών.

Την τρίτη τους "καθαρή" νίκη πέτυχαν τα Βριλήσσια και ο Ολυμπιακός, που οδηγούν πλέον χέρι-χέρι την κούρσα στην Α1 γυναικών.
Στις εξ αναβολής αναμετρήσεις για την 1η αγωνιστική, η ομάδα των βορείων προαστίων έχασε το πρώτο της σετ απέναντι στο Μαρκόπουλο, αλλά πήρε τη νίκη με 3-1 κι έκανε το 3 στα 3.
Καταιγιστικός στο Ρέθυμνο ο Ολυμπιακός, που πήρε με χαρακτηριστική άνεση και τα τρία σετ για την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα ματς.
Τρίτη νίκη πέτυχε και η ΑΕΚ, που όμως έχασε δύο σετ από τους Μακεδόνες και ταυτόχρονα ένα σημαντικό βαθμό, ενώ ο Πανναξιακός υπέστη την πρώτη του ήττα, με τον Παναθηναϊκό να περνάει με 3-2 από το κυκλαδίτικο νησί και να κατακτά την πρώτη του νίκη, αλλά και τους πρώτους του φετινούς βαθμούς.
Στην 5η θέση της βαθμολογίας σκαρφάλωσε ο Ηρακλής, που νίκησε με 3-1 στη Σταυρούπολη. Τέλος, τους πρώτους του βαθμούς πήρε και ο Ηρακλής Κηφισιάς, ο οποίος επιβλήθηκε των Ιώνων με 3-1.