Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

ΤΑΤΑΥΛΑ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-2 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Κωστής ΚΟΓΚΑΛΙΔΗΣ
Μία ακόμα ήττα για το αντρικό μας τμήμα, στον εκτός έδρας αγώνα στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής, για το πρωτάθλημα της Α2, από τον ΑΟ ΤΑΤΑΥΛΑ με 3-2 (25-22, 25-22, 23-25, 27-29, 15-09) σε αγώνα που διήρκεσε 2 ώρες ακριβώς.
Η ομάδα μας, παρουσιάστηκε σε καλύτερη κατάσταση από τους προηγούμενους αγώνες, αγωνίστηκε για τελευταία φορά - ελπίζουμε - χωρίς το φυσικό της προπονητή κ. Γιάννη Πλήθη στον πάγκο και διεκδίκησε την πρώτη εκτός έδρας νίκη.
Η απόδοση της ομάδας μας, μπορεί να ήταν καλύτερη από τους προηγούμενους αγώνες, αλλά σε καμία περίπτωση δε μπορούμε να πούμε, ότι φτάσαμε στα επίπεδα που έχουμε φέτος αποδώσει.
Στα δύο πρώτα σετς, ήμασταν κοντά στο σκορ, χωρίς να μπορούμε να κάνουμε την υπέρβαση.
Στο 3ο σετ, απλά εκμεταλευτήκαμε τα πάρα πολλά λάθη των αντίπαλων, οι οποίοι μας πρόσφεραν 19 πόντους από λάθη τους - τους 9 από χαμένα σέρβις - αλλά και πάλι, δεν καταφέραμε να πάρουμε ικανή διαφορά, μειώνοντας το σκορ, με την ελάχιστη διαφορά.
Στο 4ο σετ, ανεβάζοντας την απόδοση μας, πήραμε διαφορά με 11-19, αλλά ένα μπαράζ συνεχόμενων λαθών μας, επέτρεψε στα Ταταύλα να προηγηθούν, να πάνε στο ματς-μπολ, αλλά εκεί επικράτησε ο ψυχισμός και ψυχραιμία της ομάδας μας, για να ισοφαρίσουμε.
Καλή η διαιτησία των κ.κ. Οικονόμου και Κατσούλη.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Διάκος) Ρεζκ, Κογκαλίδης Κ.Γ., Στρατηγός, Εξαδάκτυλος, Τραπεζουντίδης, Χριστόπουλος, Βογιατζίδης (λ), Μπίνιος, Φύτρος, Μαργαρίτης, Μπουλγάρου, Κογκαλίδης Κ.Λ.
Δεν αναφέρουμε τη σύνθεση των Ταταύλων, λόγω αχνής αναγραφής του φύλλου αγώνα.