Δευτέρα 14 Μαΐου 2018

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 0-3 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Μαρία ΜΑΡΜΑΡΙΝΟΥ
Με εκτός έδρας νίκη επί του ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝΑ με 0-3 (14-25, 24-26, 09-25) συνέχισε στη β΄ φάση του πρωταθλήματος το α΄ τμήμα των παγκορασίδων μας.
Η ομάδα μας έπαιξε πολύ καλό βόλει, φτάνοντας στη νίκη που της επιτρέπει να έχει ελπίδες - έστω αμυδρές - για την πρόκριση στην τελική φάση.
Από την αρχή του 1ου σετ, πήραμε σημαντικό προβάδισμα με 2-9, 5-11, 6-13, 7-17, φτάνοντας εύκολα στο 0-1.
Στο 2ο σετ, ο Τελαμώνας παρουσιάστηκε πιο ανταγωνιστικός προηγούμενος με 13-10, 20-17, 21-18. Η ομάδα μας όμως ισοφάρισε σε 21-21, 23-23 και τελικά προηγήθηκε με 0-2 στην παράταση του σετ.
Η εξέλιξη του 2ου σετ, δεν είχε συνέχεια στο 3ο, στο οποίο μπήκαμε πολύ καλά προηγούμενοι με 0-14, 7-21, γράφοντας το τελικό 0-3.
Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Μπολοβίνου και της κας. Μαλκοπούλου.
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ: (Κουκουμάνη) Βιλλιώτη Α., Πάλλη, Βιλλιώτη Ε., Αναστασίου, Αλαίσκα, Βιλλιώτη Μ., Γεωργαντοπούλου (λ), Μονερούπ.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Σταμπολίου, Βουλγαράκη, Καγιαλή, Κυρίσογλου, Χαλκιοπούλου, Βενεκέ, Νόου (λ), Μαρμαρινού, Τσεκούρα, Καζάκου.

Ο άλλος αγώνας του όμιλου μας ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ θα διεξαχθεί στις 16/05.

1. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (12-5) 11