Τρίτη 8 Μαΐου 2018

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 1-3 ΣΤΟΥΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

Βασίλης ΠΑΠΑΣΠΑΝΟΥΔΗΣ
Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 1-3 (25-17, 18-25, 16-25, 23-25) συνέχισε στους αγώνες κατάταξης το τμήμα των παμπαίδων μας.
Η ομάδα μας συνέχισε τις αρκετά καλές εμφανίσεις της και διεκδίκησε τη νίκη.
Στο 1ο σετ, είχαμε την πρωτοπορία συνεχώς με 17-14, 21-15, προηγούμενοι με 1-0.
Στο 2ο σετ, ήταν η σειρά της Αργυρούπολης να έχει την πρωτοπορία με 7-8, 13-15, 15-19, 17-22, ισοφαρίζοντας σε 1-1.
Και στο 3ο σετ, η Αργυρούπολη ήταν μπροστά στο σκορ με 12-18, 13-20, 16-22, πραγματοποιώντας το 1-2.
Μάχη έγινε στο 4ο σετ, κατά το οποίο η Δραπετσώνα πήρε διαφορά στο τέλος με 20-17, 23-20, αλλά η έλλειψη συγκέντρωσης, έδωσε την ευκαιρία στην Αργυρούπολη με τελικό σερί 0-5, να φτάσει στο τελικό 1-3.
Πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ. Καραγιαννάκη και Ρούσσου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Αρματάς) Ανέστης, Παπασπανούδης, Θεοδωρόπουλος, Αντωνόπουλος, Μαρούσης, Τσουλφάς, Κιάρι (λ), Σαββίδης (λ), Μουρκάκος, Τέντης, Βεζύρης, Χραμπάνης, Περιμένης.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: (Βρεττός) Καλπιάς, Διαμαντόπουλος, Μπουρίτης, Σταθόπουλος, Παντέλης, Τζώρτζης / Καλαμπόκης, Τζανετάκης.