Τρίτη 22 Μαΐου 2018

ΑΚΑΔΗΜΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 0-3 ΣΤΟΥΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

Χρήστος ΤΣΟΥΛΦΑΣ
Με μία ακόμα νίκη σε εκτός έδρας αγώνα, επί του ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΥ με 0-3 (24-26, 17-25, 20-25) συνέχισε στους αγώνες κατάταξης το τμήμα των παμπαίδων μας.
Η ομάδα μας επιβεβαίωσε την καλή κατάσταση που βρίσκεται, παίζοντας πολύ καλό βόλει.
Στο 1ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με τη Δραπετσώνα να ξεφεύγει με 7-10, τον Ακάδημο να παίρνει την πρωτοπορία με 18-15, να επέρχεται η ισοφάριση στο 23-23, μέχρι που ψύχραιμα και με καλή προσέγγιση οι αθλητές μας, προηγήθηκαν με 0-1 στην παράταση του σετ.
Πιο εύκολη ήταν η επικράτηση μας στο 2ο σετ, στο οποίο προηγηθήκαμε από την αρχή με 4-10, 12-17, 16-19.
Και στο 3ο σετ, συνεχίσαμε με καλή απόδοση, με τον Ακάδημο να ξεκινά καλύτερα και να προηγείται με 5-2, με τη ομάδα μας, να αντιδρά και προηγείται με 14-16, 15-21, φτάνοντας στο τελικό 0-3.
Άριστη η διαιτησία της κας. Μητρούση και του κ. Φούντου.
ΑΚΑΔΗΜΟΣ: (Τσιτσιπάς) Χατζής, Βασιλάκης, Σταματογιαννόπουλος, Κούτσης-Τσούτσης Ν., Κούτσης-Τσούτσης Α., Σαραμάσκος.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Αρματάς) Ανέστης, Τσουλφάς, Θεοδωρόπουλος, Αντωνόπουλος, Παπασπανούδης, Μαρούσης, Κιάρι (λ), Σαββίδης (λ), Κωστάλογλου, Περιμένης, Τέντης, Βεζύρης, Σουγανίδης, Μουρκάκος.