Δευτέρα 14 Μαΐου 2018

MΙΛΩΝΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 1-3 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Μαριλένα ΚΑΤΣΙΠΗ
Με μια ακόμη νίκη συνοδευόμενη με πολύ καλή εμφάνιση, σε εκτός έδρας αγώνα επί του ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑ με 1-3 (19-25, 18-25, 25-19, 22-25) προχώρησε το β΄ τμήμα των παγκορασίδων μας.
Η ομάδα μας, που συνεχώς βελτιώνεται και αποδίδει όλο και καλύτερο βόλει, μπήκε στο 1ο σετ, παίρνοντας την πρωτοπορία στο σκορ με 8-13, 12-18, 18-23, γράφοντας το 0-1.
Το ίδιο εύκολη ήταν και η επικράτηση μας στο 2ο σετ, αφού αρχικά ο Μίλωνας προηγήθηκε με 8-3, 11-8. Όμως η Δραπετσώνα ισοφάρισε αρχικά σε 14-14, για να πάρει την πρωτοπορία με 15-16, 16-20, 17-23, φτάνοντας στο 0-2.
Ο Μίλωνας στο 3ο σετ, ανέβασε την απόδοση του παραμένοντας κοντά στο σκορ, σε όλη τη διάρκεια του με 12-13, 16-15, 20-19, 22-19, μειώνοντας το σκορ σε 1-2.
Η Δραπετσώνα, όμως δεν είχε διάθεση για περιπέτειες και στο 4ο σετ, ήταν εντυπωσιακή προηγούμη με 1-12, 2-14, 5-18, με το Μίλωνα στη συνέχεια να εκμεταλλεύεται τις αλλαγές στη σύνθεση της ομάδας μας και να μειώνει μέχρι το 20-22. Η Δραπετσώνα όμως άντεξε στην πίεση και στην αυξημένη ψυχολογία του Μίλωνα, φτάνοντας στο τελικό 1-3.
Άριστη η διαιτησία του κ. Πεσίνογλου και της κας. Καντλή.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Κατσίπη, Μακαρίδη, Βενεκέ, Μπουλούμπαση, Γεωργιάδη, Λαγογιάννη / Κατεμή, Λέλε, Κογκαλίδη.
Η σύνθεση της ομάδας του Μίλωνα, δεν αναφέρεται, λόγω δυσανάγνωσης του φύλλου αγώνα.
Στον άλλο αγώνα της 11ης αγωνιστικής: ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ 3-0

1. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (21-00) 21
2. ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (19-13) 17

3. ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ (15-10) 14
4. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (13-16) 10

5. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (11-20) 07

6. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ (00-21) 00