Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2011

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 2-3 ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ

Ελντιόν ΜΠΟΥΛΓΑΡΟΥ
Τρίτη ήττα στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος, υπέστη το παιδικό μας τμήμα σε εντός έδρας αγώνα με τον ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 3-2 (25-16, 19-25, 25-11, 21-25, 06-15).
Η ομάδα μας σ΄ αυτόν τον αγώνα παρουσίασε ίσως το καλύτερο της πρόσωπο μετά από πολύ καιρό, αλλά στη νίκη δεν έφτασαν κυρίως λόγω προσωπικών λαθών σε κύρια σημεία. Τα παιδιά μπήκαν στον αγώνα ψυχωμένα και ειδικά στο 1ο σετ, αποσυντόνισαν την Αργυρούπολη και κατάφεραν να το κερδίσουν εύκολα, όπως και το 3ο. Τα 2ο και 4ο σετς, είχαν την ίδια εικόνα, με τις ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και στο τέλος να επικρατεί ο πιο έτοιμος. Στο 5ο σετ, η ομάδα μας έκανε πάρα πολλά λάθη και δίκαια, έφτασε στη νίκη η Αργυρούπολη.
Η διαφορά με τις περσινές ομάδες είναι ότι και οι δύο αγώνες πέρσι έληξαν με εύκολες νίκες της Αργυρούπολης με 3-0. Πάντως η Αργυρούπολη, είναι μια πανύψηλη ομάδα που αν τα παιδιά μείνουν στο άθλημα και δουλευτούν κατάλληλα, ίσως διαγράψουν μια καλή πορεία στο χώρο. Αξίζουν συγχαρητήρια στον προπονητή τους κ. Γαλιώτο, που τους προπονεί για 2η χρονιά και ποντάρει πολλά πάνω τους.
Με λάθη η διαιτησία του κ. Σαχινίδη. Η 2η κα. Καλιγέρη, περιορίστηκε στα χρέη της γραμματείας.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Καλόβολος) Μαρμαρινός, Τζαννετουλάκος, Ανδρεόπουλος, Μαστρογιάννης, Μπουλγάρου, Περδικούρης, (αρχ. 6άδα) Ψαράκης.
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: (Γαλιώτος) Γαλιώτος, Νταουτάκης, Σταματόπουλος, Πολυχρόνου, Χατζηπέτρου, Παπαδόπουλος, Γιώτης (λ), Καλόβας, Χατζάκης, Σταραντζής, Αγαπίου.
Στον άλλο αγώνα του ομίλου μας ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Γ. ΖΩΗΣ 3-1