Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2012

ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Α1 ΑΝΤΡΩΝ

Ο Παμβοχαϊκός νίκησε με 3-1 τον Άρη και σκαρφάλωσε στην 3η θέση της βαθμολογίας. Ο ΠΑΟΚ πήρε με 3-0 το ντέρμπι ουραγών με τον Παναθηναϊκό.

Επιστροφή στις νίκες για τον Παμβοχαϊκό, που επικράτησε με 3-1 του Άρη στο Βραχάτι και ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι Πελοποννήσιοι πήραν εύκολα τα δύο πρώτα σετ, αλλά έχασαν το τρίτο, με τον Άρη να ξαναμπαίνει στη διεκδίκηση του αγώνα.
Ωστόσο, στο 4ο σετ, οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν ψύχραιμοι και επικράτησαν με 25-16, παίρνοντας το τρίποντο.

Στο άλλο ματς της ημέρας, στο ντέρμπι των ουραγών, ο ΠΑΟΚ νίκησε στη Θεσσαλονίκη στον Παναθηναϊκό με 3-0 και ξέφυγε τρεις βαθμούς από τους "πράσινους", πιάνοντας τον Άρη στην 9η θέση.