Παρασκευή 13 Ιανουαρίου 2012

ΠΑΟΚ - ΕΑ ΠΑΤΡΑΣ 3-0 ΓΙΑ ΤΗΝ Α1 ΑΝΤΡΩΝ

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε εντυπωσιακά το β' γύρο της Volleyleague, νικώντας με 3-0 την ΕΑ Πατρών, και ξέφυγε από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Το πιο εύκολο τρίποντο του φετινού πρωταθλήματος πήρε στην Πυλαία ο ΠΑΟΚ, που επικράτησε με 3-0 της ΕΑ Πατρών, γνωρίζοντας αντίσταση μόνο στο 3ο σετ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκτός τόπου και χρόνου στα δύο πρώτα σετ, δίνοντας το δικαίωμα στην ομάδα του Γιάννη Μέλκα να βρεθεί στο 2-0 μόλις σε 39 λεπτά.
Στο 3ο σετ, οι Πατρινοί αφυπνίστηκαν και μάλιστα προηγούνταν μέχρι το 17-18, αλλά ένα σερί 4-0 του ΠΑΟΚ έφερε το σκορ στο 21-18, δίνοντας ουσιαστικά τέλος στο ματς.

Τα σετ: 25-11, 25-16, 25-22

ΠΑΟΚ (Μέλκας): Μπορόβνιακ 16, Πλίκας 1, Ρομέρο 8, Αρμενάκης 20, Παπαϊακώβου 8, Γκιρτζίκης 5, Παπαδημητρίου (λ - 77% υπ.)
ΕΑ Πατρών (Χριστόπουλος): Μαντέκας 9, Βούγιοβιτς 2, Μίλεβ 5, Ασπιώτης 8, Γιούρισιτς 7, Γ. Παπαδόπουλος 3, Καραγιάννης (λ - 54% υπ.) / Π. Παπαδόπουλος 3, Αχιλλεόπουλος (λ), Πατρινός