Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2012

ΛΑΜΙΑ - ΚΝΑΚ ΡΟΥΖΕΛΑΡ 1-3 ΓΙΑ ΤΟ CEV CUP

Η Λαμία έχασε τεράστια ευκαιρία να γράψει ιστορία, καθώς ηττήθηκε με 3-1 από την Κνακ Ρούζελαρ στο "Χαλκιοπούλειο" και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του CEV Cup.

Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου ηττήθηκε στις λεπτομέρειες από την Κνακ Ρούζελαρ, σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε κάλλιστα να έχει κερδίσει.

Οι Βέλγοι πήραν το πρώτο σετ, αλλά η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση. Ωστόσο, η Κνακ πήρε και τα δύο επόμενα σετ, υποχρεώνοντας τη Λαμία σε δεύτερη ήττα.
Έτσι, η ελληνική ομάδα δεν κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για το Challenge Round του CEV Cup, όπου βρίσκεται ήδη ο αποκλεισμένος από το Champions League, Ηρακλής.

Να σημειωθεί πως ο "γηραιός" θα έχει δύσκολο έργο, καθώς κληρώθηκε να αντιμετωπίσει τη ρωσική Ντινάμο Μόσχας. Η Κνακ Ρούζελαρ θα βρει τη σλοβενική ACH Λιουμπλιάνας.

Τα σετ: 24-26, 25-21, 21-25, 26-28