Πέμπτη 12 Ιανουαρίου 2012

ΓΑΝΔΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-0 ΓΙΑ ΤΟ CHALLENGE CUP

Την ήττα με 3-0 από τη Γάνδη γνώρισε στο Βέλγιο η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού, που χρειάζεται νίκη στου Ρέντη για να ελπίζει σε πρόκριση.

Οι "ερυθρόλευκες" πάλεψαν και τα τρία σετ, τα οποία έχασαν με το ίδιο σκορ (25-21) και πλέον χρειάζονται τη νίκη την προσεχή Τρίτη (17/01, 17:00) στο κλειστό του Ρέντη.

Σε αυτή την περίπτωση, η πρόκριση στις "16" του Challenge Cup θα κριθεί στο "χρυσό" σετ.
Τα σετ: 25-21, 25-21, 25-21

ΓΑΝΔΗ (Μοράντ): Βάντεστιν 14, Ντε Βάλκενερ 16, Κατρί 4, Ντε Σμετ 10, Γκος 4, Γκ. Χόρεμανς 8, Κουρτουά (λ - 45 % υπ.) / Γκίλις 1
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ( Σωτήρχος): Κοσμά 13, Σίμανιτς 14, Γιακουμή 9, Καβαθά 1, Νοσεκόβα 10, Χριστοδούλου 3, Μπουζουνιεράκη (λ - 31% υπ.) / Δηλαβέρη