Πέμπτη 19 Ιουλίου 2012

ΗΤΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΣΙΑΡΤΣΙΑΝΗ / ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΣΤΟ ΚΛΑΓΚΕΝΦΟΥΡΤ

Η Τσιαρτσιάνη σε επιτυχημένο μπλογκ στη Βαν Ίερσελ
Οι Βίκυ Αρβανίτη και Μαρία Τσιαρτσιάνη (Νο 14) πάλεψαν και στα δύο σετ, όμως στο τέλος ήττηθηκαν με 2-0 (27-25, 22-20) από τις Ολλανδέζες (Νο 3) Κάιζερ / Βαν Ίερσελ στο τελευταίο παιχνίδι τους στο Παγκόσμιο Σιρκουί της Αυστρίας, αλλά πήραν το εισιτήριο για τον πρώτο γύρο των νοκ άουτ αγώνων αφού κατέλαβαν την τρίτη θέση του Γ' ομίλου.

Έτσι σε λίγη ώρα, όταν ολοκληρωθούν όλοι οι αγώνες των ομίλων της διοργάνωσης θα μάθουν μέσω κλήρωσης που θα γίνει τον αντίπαλο τους στην επόμενη φάση του θεσμού.

Όπως μαρτυρά και το σκορ το ελληνικό δίδυμο πάλεψε το παιχνίδι απέναντι στις Ολλανδέζες, όμως η νίκη χάθηκε στα σημεία.
Συγκεκριμένα στο 2ο σετ, έκαναν μια απίστευτη ανατροπή και από 09-17, ισοφάρισαν 19-19, αλλά στο τέλος χάθηκε στον πόντο.

Να θυμίσουμε πως το Παγκόσμιο σιρκουί της Αυστρίας θα είναι το τελευταίο δυνατό τεστ για τα κορίτσια πριν την συμμετοχή τους στους Ολυμπιακούς αγώνες του Λονδίνου.