Δευτέρα 4 Απριλίου 2016

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΜΕΝΙΚΗ 3-1 ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΚΥΠΕΛΟΥ ΑΝΤΡΩΝ ΕΣΠΕΔΑ

Με νίκη της ομάδας μας με 3-1 (25-19, 25-13, 17-25, 25-20) ολοκληρώθηκε ο τελικός κύπελου αντρών της ΕΣΠΕΔΑ για το 2015-6, με την παράλληλη κατάκτηση για 2η φορά του θεσμού, ευχόμενοι να είναι και η τελευταία!
Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα, έχοντας πίστη στην αξία της και στην  κατάκτηση του κυπέλου.
Στο 1ο σετ, διατηρούσαμε ένα μικρό προβάδισμα μέχρι το 16-16. Σε εκείνο το σημείο η Αρμενική ξέφυγε με 16-19, όμως η Δραπετσώνα με σωστό βόλει και με σερί 9-0, τέλειωσε το σετ, προηγούμενη με 1-0.
Το 2ο σετ, αποτέλεσε μονόλογο για την ομάδα μας και εύκολα πραγματοποίησε το 2-0.
Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη, με τη Δραπετσώνα να χαλαρώνει και η Αρμενική με πολύ καλό βόλει, έφτασε εύκολα στη μείωση του σκορ.
Στο 4ο σετ, η Δραπετσώνα, χωρίς να ανακτά την υψηλή της απόδοση, έχοντας από την αρχή την πρωτοπορία με 4-6 πόντους, τέλειωσε τον αγώνα, μέσα σε πανηγύρια.
Άριστη η διαιτησία του κ. Κουτσούλα και της κας. Γεωργάκη. Η Αρμενική, διαμαρτυρήθηκε για μία φάση που είχε δίκιο στο 16-12 του 4ου σετ, όμως άμεσα ο αθλητής μας Νίκος Μαρμαρινός, απώλεσε το σέρβις σε μια απίστευη κίνηση fair play, αναγνωρίζοντας το δίκαιο.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζημιχάλης) Μαρμαρινός, Κλώνος, Παυλίδης, Μπουλγάρου, Κογκαλίδης, Μπαλτάσης, Αντωνιάδης (λ), Τζαννετουλάκος (λ), Στρατηγός, Μεσσάλας, Καρανικολάου, Γιωτάκης, Ορμενάι, Ανδρεόπουλος.
ΑΡΜΕΝΙΚΗ: (Χιωτίνης) Κυριακόπουλος, Κακριδής Π., Τσαλικιάν, Κακριδής Ι., Ανέστης, Χελβατζιάν, Μιχαήλοβιτς (λ), Σοφράς, Τσεμενιάν.