Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2016

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ 0-3 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟ με 0-3 (22-25, 13-25, 23-25) συνέχισε το γυναικείο μας τμήμα στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής.
Η ομάδα μας που έπαιξε αρκετά καλό βόλει για 2 σετς, ίσως αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα και θα μπορούσε να κερδίσει κάτι περισσότερο από το 0-3.
Στο 1ο σετ, παίξαμε πολύ καλό βόλει και απειλήσαμε το εκ των φαβορί για την άνοδο Θρίαμβο με την απώλεια του, όντας προηγούμενοι με 10-7, ενώ οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, μέχρι το 22-23.
Το 2ο σετ, αποτέλεσε μονόλογο για το Θρίαμβο, ο οποίος προηγήθηκε εύκολα με 0-2.
Στο 3ο σετ, οι αθλήτριες μας βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και μπήκαν αποφασισμένες για την ανατροπή. Ο Θρίαμβος, όμως ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 3-7. Η Δραπετσώνα, ανέβασε την απόδοση της, μειώνοντας το σκορ, φτάνοντας στο 22-23. όμως σε εκείνο το σημείο, μίλησε η εμπειρία των αθλητριών του Θρίαμβου, οι οποίες εκμεταλεύτηκαν και ένα χαμένο μας σέρβις και πήραν τη νίκη με 3πόντο.
Πάντως, η ομάδα μας έδειξε για μια ακόμη φορά, ότι δεν είναι εύκολος αντίπαλος για καμιά ομάδα και καθόλου δε μας ανησυχεί η 4η συνεχόμενη ήττα μας. Θα έρθουν και οι απαιτούμενες νίκες και εύκολα ή δύσκολα, η ομάδα θα αποφύγει τον υποβιβασμό.
Πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ. Μιχαήλογλου και Διαμάντη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Χατζηπέτρου, Κουμβάκη, Μαρκάκη, Τζώρτζη, Καραγιαννίδη, Βαγγή, Κρεμμύδα (λ), Βελιανίτη (λ), Φούσκα, Δούκα.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ: (Μήτση)  Στρατίκη, Πετρουλάκη, Κοκλανάκη, Εικοσπεντίδου, Χριστοδούλου, Λυμπεροπούλου, Τσαβδαρίδου (λ), Κρυτσάλη (λ), Βερνάρδου, Σταμάτη, Πεδουλάκη, Δριβαλιάρη.