Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2016

ΠΗΓΑΣΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-2 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Την 3η συνεχόμενη ήττα του υπέστη το γυναικείο μας τμήμα για το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής, στον εκτός έδρας αγώνα από τον ΑΟ ΠΗΓΑΣΟ με 3-2 (25-19, 16-25, 25-20, 18-25, 20-18), σε αγώνα που διήρκεσε 2 ώρες και 13΄.
Η ομάδα μας, παρουσίασε το κακό της πρόσωπο και είχε τη χειρότερη φετινή της εμφάνιση.
Στην αρχή του 1ου σετ, ο Πήγασος, εκμεταλευόμενος τη νωθρή συμπεριφορά μας, είχε μικρή διαφορά με 9-6 η οποία στη συνέχεια μεγάλωσε με 17-10, 21-13, για να γίνει εύκολα το 1-0.
Στο 2ο σετ, η Δραπετσώνα ανέβασε την απόδοση της και ήταν πάντα μπροστά στο σκορ με 7-10, 9-12, 13-20 και να ισοφαρίζει εύκολα σε 1-1.
Στην αρχή του 3ου σετ, οι ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ, μέχρι που ο Πήγασος ξέφυγε με 7-4 και 18-13. Η Δραπετσώνα, πραγματοποίησε την αντεπίθεση της, ισοφαρίζοντας σε 20-20. Και εκεί που όλοι περιμέναμε, βάσει της πολύ καλής ψυχολογίας που είχαμε πια αποκτήσει, ότι θα καταφέρναμε να προηγηθούμε, 5 λάθη μας, έδωσαν το σετ και την πρωτοπορία με 2-1 στον Πήγασο.
Στο 4ο σετ, ο Πήγασος προηγήθηκε και πάλι με 8-4, με την ομάδα μας να ισοφαρίζει αρχικά σε 11-11 και από εκεί και έπειτα με μεγάλο σερί 1-7, φτάσαμε στην ισοφάριση του σκορ.
Στη ''ρώσικη ρουλέτα'' του 5ου σετ, οι ομάδες ήταν πάντα κοντά στο σκορ, με τη Δραπετσώνα όμως να κάνει μεγάλα λάθη στο τέλος, με τον αγώνα να τελειώνει καθώς χάσαμε αψυχολόγητα δύο σέρβις και δεχόμενοι ένα εύκολο άσσο, για το τελικό 20-18.
Πολύ καλή η διαιτησία της κας. Δαλέκου και του κ. Μαριδάκη.

ΠΗΓΑΣΟΣ: (Γκόγκου) Μαστοροπούλου, Πατσιαβούδη, Δρακούλη, Κιέζου, Ρεντούμη, Παπαναγιώτου, Συφιανού (λ), Κάσσου, Ξάνθου, Γερουλάνου, Πολυχρονάκη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Βαγγή, Χατζηπέτρου, Κουμβάκη, Μπουρέλι, Τζώρτζη, Καραγιαννίδη, Κρεμμύδα (λ), Βελιανίτη (λ), Φούσκα, Μαρκάκη, Δούκα, Μικέλη.