Δευτέρα 14 Νοεμβρίου 2016

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΛΙΜΟΣ 1-3 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ με 1-3 (13-25, 17-25, 25-20, 21-25) συνέχισε στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής, το γυναικείο μας τμήμα.
Η ομάδα μας, στάθηκε πολύ καλά στον αγώνα, έναντι στην εκ των διεκδικητών του πρωταθλήματος, μη ξεκινώντας όμως καλά.
Στο 1ο σετ, ο Άλιμος απέκτησε μεγάλη διαφορά μετά το 10-14.
Ίδια περίπου εικόνα και στο 2ο σετ, στο οποίο ο Άλιμος και πάλι πήρε διαφορά από τα μέσα του.
Όμως στο 3ο σετ, η Δραπετσώνα ανέβασε κατά πολύ την απόδοση της, ξεφεύγοντας από την αρχή με 5-1, για να ισοφαρίσει ο Άλιμος σε 10-10, χωρίς να καταθέτουμε τα όπλα και με νέα αντεπίθεση, προηγηθήκαμε με 13-10 και 22-16, μέχρι τη μείωση του σκορ.
Στο 4ο σετ, ο Άλιμος πήρε από την αρχή διαφορές με 3-9, 9-17, για να μαζέψει το σκορ η Δραπετσώνα μέχρι το 20-23, αλλά δυστυχώς δεν καταφέραμε τη μεγάλη ανατροπή.
Πάντως σε έναν ακόμη αγώνα, φάνηκε ότι η ομάδα μας, μόνο εύκολος αντίπαλος δε θα είναι για καμιά ομάδα και μέχρι τέλος θα διεκδικήσουμε εκτός από την παραμονή μας, όποια ψηλότερη θέση μπορούμε.
Προβληματική η διαιτησία των κ.κ. Κατσούλη και Χατσικιάν.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Χατζηπέτρου, Καραγιαννίδη, Μπουρέλι, Τζώρτζη, Κουμβάκη, Βαγγή, Κρεμμύδα (λ), Βελιανίτη (λ), Μαρκάκη, Ιωάννου, Δούκα, Μικέλη.
ΑΛΙΜΟΣ: (Αθανασοπούλου) Παπαχατζή, Λιαρομάτη, Φουντζήλα, Καραμπάγια, Ζούρου, Μωραιτίδη, Μεληγαλιώτη (λ), Καρπασίτη (λ), Αρβανίτη, Πατά.