Πέμπτη 24 Νοεμβρίου 2016

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΙΩΝΙΚΟΣ 2-3 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΣ ΙΩΝΙΚΟ με 2-3 (25-22, 14-25, 25-15, 22-25, 05-15), συνέχισε την πορεία του στο πρωτάθλημα της Α2 το αντρικό μας τμήμα.
Η ομάδα μας, σε γενικές γραμμές δεν απέδωσε καλό βόλει και η ήττα ήρθε αναπόφευκτα.
Μπήκαμε στον αγώνα παίζοντας ικανοποιητικό βόλει και στο 1ο σετ, οι ομάδες εναλλάσονταν στην πρωτοπορία του σκορ, με τη Δραπετσώνα καλύτερη στο τέλος, να προηγείται με 1-0.
Στο 2ο σετ όμως, είχαμε μεγάλη πτώση στην απόδοση μας και σε συνδυασμό, ότι ο Ιωνικός ανέβηκε κατακόρυφα εκμεταλευόμενος τα λάθη μας, ισοφάρισε εύκολα.
Στο 3ο σετ, είχαμε μια αντίστροφη εικόνα κατά το οποίο η ομάδα μας, δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης και ξαναπροηγήθηκε το ίδιο εύκολα με 2-1.
Στο 4ο σετ, επανήλθε η προβληματική εικόνα της ομάδας μας, δίνοντας την ευκαιρία στον Ιωνικό να ξαναμπεί στη διεκδίκηση της νίκης, ισοφαρίζοντας σε 2-2, έχοντας σε όλο το σετ, πρωτοπορία ακόμα και με 5 πόντους.
Στο 5ο σετ, δε διαθέταμε τα ψυχικά αποθέματα για τη διεκδίκηση της νίκης, με αποτέλεσμα να παραδοθούμε χωρίς όρους.
Πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ. Οικονόμου και Κατσούλη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζημιχάλης) Κλώνος, Καρανικολάου Κ., Μπουλγάρου, Πεφάνης, Παυλίδης, Παπαδέας, Αντωνιάδης (λ), Ανδρεόπουλος, Μάμαλης, Καρανικολάου Χ., Τζαννετουλάκος, Μελλές.
ΙΩΝΙΚΟΣ: (Ηλιόπουλος) Κατσακούλας, Παπαστέλιος, Μανιάτης, Κοτζαμπάσης, Τζώρτζωνας, Λέπουρας, Γαβαλάς (λ), Σακελλαρίδης (λ), Μιχαλόπουλος, Οικονόμου, Πατσιαλής, Κάλφας, Τοπαλίδης.

Απόλλωνας και Ιωνικός έχουν -3 πόντους.
Οι δύο πρώτες ομάδες προκρίνονται στα μπαράζ ανόδου για την Α1.
Η 3η ομάδα προκρίνεται για την pre league.
Οι 4η και 5η, προκρίνονται στα μπαράζ κατάταξης για τις επιλαχούσες θέσεις της pre league.