Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2016

ΑΡΜΕΝΙΚΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΣΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

Με εκτός έδρας ήττα από την ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ με 3-1 (25-22, 17-25, 25-19, 25-19), συνέχισε την πορεία του στο πρωτάθλημα το εφηβικό μας τμήμα.
Η ομάδα μας, είχε καλή εμφάνιση και διεκδίκησε τη νίκη.
Στο 1ο σετ, η Αρμενική διατηρούσε μια μικρή διαφορά, μέχρι που ισοφαρίσαμε 22-22, αλλά με τελικό σερί 3-0, η Αρμενική προηγήθηκε με 1-0.
Από την αρχή του 2ου σετ, πήραμε μεγάλες διαφορές, φτάνοντας εύκολα στην ισοφάριση.
Στο 3ο σετ, η εικόνα αντιστράφηκε με την Αρμενική, να διατηρεί ένα προβάδισμα της τάξης των 5-7 πόντων, την οποία και διατήρησε μέχρι το τέλος.
Στο 4ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, μέχρι το 18-17, αλλά από το σημείο εκείνο και μετά η Αρμενική με σερί 7-2, κέρδισε τον αγώνα και πήρε το 2πόντο.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Μόσιαλου και Φωτόπουλου.