Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2016

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ 0-3 ΣΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

Με εντός έδρας ήττα από τον ΕΘΝΙΚΟ ΟΦΠΦ με 0-3 (19-25, 21-25, 21-25), έκλεισε τις υποχρεώσεις του για τον α΄ γύρο το εφηβικό μας τμήμα.
Η ομάδα μας, έπαιξε ικανοποιητικό βόλει και προσπάθησε για τη νίκη.
Από την αρχή του 1ου σετ, ο Εθνικός πήρε ικανές διαφορές, προηγούμενος εύκολα με 0-1.
Στο 2ο σετ, ξεκινήσαμε καλύτερα και προηγηθήκαμε μέχρι το 11-9. Ο Εθνικός, όμως κάλυψε τη διαφορά και προηγήθηκε με 14-15, για να μη χάσει το προβάδισμα μέχρι το τέλος, για το 0-2.
Σε όλη τη διάρκεια του 3ου σετ, ο Εθνικός είχε διαφορές 3-5 πόντων, την οποία κράτησε, με τη Δραπετσώνα να πιέζει, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Άριστη η διαιτησία της κας. Μεταξά και του κ. Τουρίκη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Πλήθης) Τζαννετουλάκος, Τσαβάς, Δαρδανός, Λουκαίτης, Ανδρεόπουλος, Καγιαλής, Βεστάκης (λ), Χαρακλάνης, Αμοριανός, Αλεξάκης.
ΕΘΝΙΚΟΣ: (Ράπτης) Λαδόπουλος, Λέλος, Πανταζής, Ράμος - Πέρεζ, Κουτρουμπάκης, Στογιάνος, Θωμόπουλος (λ), Χρυσομύτης (λ), Σκορδίλης, Κουβαλιάς.