Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2016

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-2 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 3-2 (25-21, 25-23, 18-25, 15-25, 15-09) σε 2 ώρες και 8΄, ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για τη β΄ φάση του πρωταθλήματος, το τμήμα των νεανίδων μας.
Η ομάδα μας δυστυχώς, στο ξεκίνημα του αγώνα δεν είχε καλή παρουσία και έστω και δύσκολα βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, ενώ στο 2ο σετ προηγηθήκαμε με 22-23, με την Αργυρούπολη με σερί 3-0 να το κατακτά.
Στη συνέχεια η απόδοση μας, βελτιώθηκε φτάνοντας εύκολα στην ισοφάριση.
Και ενώ περιμέναμε ότι η συνέχεια στο 5ο σετ, θα ήταν ανάλογη, διαψευστήκαμε καθώς, η απόδοση μας έπεσε κατακόρυφα και δεν καταφέραμε να αποσπάσουμε το 2ποντο της νίκης.
Με πολλά λάθη τα περισσότερα σε βάρος μας, η διαιτησία του κ. Κουβέλη και της κας. Παπανικολάου.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: (Αρναούτης) Γιοβάνη, Τσουρουπάκη, Μουλακάκη, Γκίμπερτ, Μπαλητά, Βελούδου, Νικολούδη (λ), Γαλάνη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μαρκάκη, Μοίρα, Ιωάννου, Μπουρέλι, Τσαλικούση, Ζάππα, Γρηγοράτου (λ), Νιώτη (λ), Καρούσου, Στοίτσεβα.

Στον άλλο αγώνα της 1ης αγωνιστικής: ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ 3-0

1. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (03-00) 02
-. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (03-02) 02