Τρίτη 6 Δεκεμβρίου 2016

ΕΥΡΥΑΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 2-3 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Επιστροφή στις νίκες και παράλληλα με πολύ καλή εμφάνιση για το γυναικείο μας τμήμα, στον εκτός έδρας αγώνα με τον ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ με 2-3 (14-25, 25-20, 19-25, 27-25, 06-15) σε 121΄.
Η ομάδα μας με τη φόρα από τον αγώνα κύπελου, μπήκε στον αγώνα με μοναδικό γνώμονα τη νίκη, η οποία θα μας επέτρεπε να πάρουμε μια βαθμολογική ανάσα και αυτό έγινε πραγματικότητα, έστω και κουτσουρεμένα.
Στο 1ο σετ, δεν αφήσαμε κανένα περιθώριο, παίρνοντας από την αρχή μεγάλες διαφορές στο σκορ.
Στο 2ο σετ, η Δραπετσώνα ξεκίνησε και πάλι πολύ καλή, προηγούμενη με 2-6. Η Ευρυάλη, όμως μάζευε τη διαφορά, φτάνοντας στην ισοφάριση με 19-19 και προηγήθηκε με 20-19, για να ισοφαρίσει με τελικό σερί 9-2.
Στο 3ο σετ, η ομάδα μας μπήκε μπροστά στο σκορ από την αρχή με 10-13, 15-19, 17-22, φτάνοντας στο 1-2 στα σετς.
Σε όλη τη διάρκεια του 4ου σετ, είμασταν μποστά στο σκορ με 10-15, 18-20, για να κάνει καλό φίνις η Ευρυάλη και να ισοφαρίσει σε 2-2.
Στο 5ο σετ, η Δραπετσώνα έδειξε ότι δε θα έφευγε με ήττα από το γήπεδο και το πήρε εύκολα, έχοντας από την αρχή διαφορές με 1-9, 3-11.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Τσάκα και Διαμάντη.
ΕΥΡΥΑΛΗ: (Γκούντας - Χαμπίπης) Ηλιακοπούλου, Μπαλή, Μαγγίνα, Μαρκοπούλου, Μαύρου, Μπραβάκου, Καράμπαλη (λ), Καλόσακα, Κατσιλιέρη, Δημητρίου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Βαγγή, Φούσκα, Κουμβάκη, Μαρκάκη, Τζώρτζη, Καραγιαννίδη, Κρεμμύδα (λ), Βελιανίτη (λ), Δούκα.