Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2016

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3-0 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Ένα ακόμη σημαντικό βήμα, για την ολοκλήρωση του στόχου της παραμονής, πραγματοποίησε το αντρικό μας  τμήμα, μετά την εντός έδρας νίκη επί του ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ με 3-0 (25-16, 25-23, 25-22).
Η Δραπετσώνα, που μετά την πολύ καλή εμφάνιση στο κύπελο με τον Απόλλωνα, συνέχισε με πολύ καλό ρυθμό, έπαιξε παθιασμένα, φτάνοντας δίκαια στη νίκη.
Στο 1ο σετ, ξεφύγαμε στο σκορ από την αρχή με 9-5, 16-10, 19-12, για να έρθει εύκολα το 1-0.
Στο 2ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 9-10. Η Δραπετσώνα, από το σημείο αυτό και μετά, άρχισε να στήνει μια διαφορά με 16-13, 18-15, 23-20, 24-21. Στο σημείο εκείνο όμως μια διαιτητική αβλεψία, έβαλε για τα καλά τον Πανιώνιο στη διεκδίκηση του σετ, χωρίς αποτέλεσμα όμως.
Και στο 3ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά μέχρι το 15-13, για να ξεφύγει η Δραπετσώνα με 21-15, φτάνοντας στο τελικό 3-0.
Μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι από την ομάδα μας και από την απόδοση, αλλά και από το πάθος που επεδείχθη. Ήταν καλή η τακτική μας, χωρίς λάθη και γενικά δείξαμε πολύ καλή εικόνα.
Απλά καλή η διαιτησία των κ.κ. Μόσχου και Ζώη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζημιχάλης) Παυλίδης, Παπαδέας, Πεφάνης, Καρανικολάου Κ., Κλώνος, Μπουλγάρου, Αντωνιάδης (λ), Τζαννετουλάκος, Μελλές, Μάμαλης, Στρατηγός.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: (Ψάρρας) Δεληπρίμης, Φύτρος, Τασάκος, Καντιώτης, Τραπεζουντίδης, Στυλιανού, Κουτσούρης (λ), Ανέστης, Κουφόπουλος, Βλαβιανός, Κωνσταντινίδης.

Απόλλωνας και Ιωνικός έχουν -3 πόντους.
Οι δύο πρώτες ομάδες προκρίνονται στα μπαράζ ανόδου για την Α1.
Η 3η ομάδα προκρίνεται για την pre league.
Οι 4η και 5η, προκρίνονται στα μπαράζ κατάταξης για τις επιλαχούσες θέσεις της pre league.