Παρασκευή, 9 Δεκεμβρίου 2016

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΙΞΩΝΗ 3-2 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με εντός έδρας νίκη επί της ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ με 3-2 (20-25, 27-29, 25-17, 25-17, 15-09) μετά από αγώνα που διήρκεσε 2,5 ώρες, συνέχισε στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής, το γυναικείο μας τμήμα.
Πρέπει να σημειωθεί, ότι αυτός ήταν ο 3ος συνεχόμενος αγώνας των γυναικών, που κρίθηκε στο 5ο σετ, όλοι κερδισμένοι.
Η  ομάδα μας, δεν κατάφερε σε κανένα σημείο του αγώνα να βρει τον απαιτούμενο ρυθμό, απέναντι σε μια ομάδα που ήρθε με ανεβασμένη ψυχολογία, λόγω της αλλαγής προπονητή και έβρισκε πάντα τον τρόπο να αμυνθεί στις επιθέσεις μας και με οποιονδήποτε τρόπο να γράφει πόντους.
Στο 1ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 13-14, με την Αιξωνή να εκμεταλεύεται τα λάθη και την αδράνεια μας, να ξεφεύγει στο σκορ και να προηγείται με 0-1.
Πιστεύαμε ότι στο 2ο σετ, τα κορίτσια μας θα αποκαθιστούσαν την τάξη και στην αρχή μας δικαίωναν, αφού προηγήθηκαν με 23-18 και 24-20. Και όμως, παρουσιάστηκαν πάλι σημεία αδράνειας και η Αιξωνή εκμεταλευόμενη και ένα διαιτητικό λάθος, μας ''έκλεψε'' το σετ, στα ... πέναλντι, με χαμένο για τη Δραπετσώνα, ήδη ένα βαθμό.
Από εκεί και μετά, η απόδοση μας ανέβηκε και επειδή άδειασε και η ψυχολογία των αθλητριών της Αιξωνής, αφού ήδη είχαν πετύχει το στόχο τους, δε συναντήσαμε εμπόδια για το τελικό 3-2, πετυχαίνοντας την πλήρη ανατροπή στο σκορ.
Καλή η διαιτησία του κ. Αντωνόπουλου και της κας. Καντλή.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου - Μαρμαρινός) Βαγγή, Φούσκα, Κουμβάκη, Μαρκάκη, Τζώρτζη, Καραγιαννίδη, Κρεμμύδα (λ), Βελιανίτη (λ), Ιωάννου, Μικέλη.
ΑΙΞΩΝΗ: (Γαλιώτος) Καλαφάτη, Χειλαδάκη, Κοντογιώργου, Ψειμάδα Μ., Μουράτογλου, Ψειμάδα Γ., Στεφανοπούλου (λ), Κυριαζοπούλου (λ), Σταυροπούλου, Βήχου, Στογιάννου.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 8ης αγωνιστικής:
ΦΟΙΝΙΚΑΣ - ΑΛΙΜΟΣ 1-3
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΙΟΛΟΣ 3-0
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΑΡΤΕΜΗ 0-3
ΕΥΡΥΑΛΗ - ΜΙΛΩΝΑΣ 3-0
ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ Αναβλήθηκε
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ (23-04) 22
2. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (21-08) 20
3. ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ (19-07) 17
4. ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (15-04) 15
-----------------------------------------------
5. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (13-09) 12
6. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (16-16) 11 (2)
7. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (15-15) 11 (1)
8. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (10-17) 09
--------------------------------------------   
9. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ (13-19) 08  
10. ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ (07-20) 06 
11. ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ (06-19) 04  
12. ΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ (04-24) 00   
 
 
 

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου