Τετάρτη 9 Ιουνίου 2010

ΜΕ ΗΤΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΣΤΗ ΜΟΣΧΑ ΟΙ ΒΙΚΥ ΚΑΙ ΜΑΡΙΑ

Με ήττα ξεκίνησαν την προσπάθειά τους στο δεύτερο Γκραν Σλαμ του SWATCH FIVB World Tour που διεξάγεται στη Μόσχα οι Βίκυ Αρβανίτη και Μαρία Τσιαρτσιάνη (Νο 15 του ταμπλό). Το ελληνικό δίδυμο έχασε με 2-0 σετ (21-17, 22-20) σε 41 λεπτά από τις Ολλανδές Κάιζερ / Φαν Ιέρσελ (Νο 18) στο πλαίσιο του Β’ ομίλου της διοργάνωσης. Στο άλλο παιχνίδι του γκρουπ, οι περσινές παγκόσμιες πρωταθλήτριες Κέσι και Ρος (ΗΠΑ, Νο 2) νίκησαν με 2-0 (21-18, 21-16) τις Τζονς και Μπούλτον (Νο 31) από τη Μ. Βρετανία.
Η Εθνική ομάδα θα προσπαθήσει να πετύχει την πρώτη νίκη της στη Ρωσία απέναντι στις Βρετανίδες, τις οποίες αντιμετωπίζει την Πέμπτη 10 Ιουνίου στις 07.30 (ώρα Ελλάδας).