Τρίτη 23 Νοεμβρίου 2010

ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΝΙΚΗ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ

Νίκη για το αντρικό μας τμήμα, για την 4η αγωνιστική στον εντός έδρας αγώνα επί της ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗΣ με 3-1 (21-25, 25-20, 25-22, 25-17).
Η ομάδα μας, για έναν ακόμα αγώνα, δεν απέδωσε καλό βόλει και η νίκη ήρθε μετά χιλίων κόπων και βασάνων.
Το 1ο σετ, ήταν μια φωτοτυπία των προηγούμενων αποδόσεων μας και το 21-25 ήταν φυσιολογικό. Στη συνέχεια, η απόδοση μας ανέβηκε κάπως, κάνοντας μόνο τα απαραίτητα και αυτονόητα και προηγηθήκαμε στα σετς με 2-1. Το 4ο σετ, ξεκίνησε με την ομάδα μας να δείχνει ότι δε θα επιτρέψει στην αντίπαλη ομάδα να το διεκδικήσει, αλλά στο 4-1 σε φάση στην οποία είχε δίκιο να διαμαρτύρεται η ΑΡΜΕΝΙΚΗ, ο διαιτητής κ. Παπαστάμος υπέδειξε δύο κίτρινες κάρτες και αποβολή του αρχηγού Μ. Τσαλικιάν. Κάπου εκεί η σεμνή τελετή, έλαβε τέλος και το 25-17, ήρθε και πήραμε το 1ο 3ποντο του πρωταθλήματος.
Στομ αγώνα αυτό, βέβαια παρουσιαστήκαμε με δύο σημαντικές απουσίες. Του τραυματία Συμεωνίδη, ο οποίος μπήκε μόνο στο τέλος του αγώνα για βοήθεια στην υποδοχή και του Ραμμόπουλου, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.
Σε κάποιο βαθμό δικαιολογημένα έχει παράπονα η Αρμενική από τη διαιτησία του κ. Παπαστάμου. Η β΄ κα. Καντλή, ήταν άριστη.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: Οικονομόπουλος, Αγγέλου, Στρατηγός, Τσικάτος, Β. Νασκιντασβίλι, Χιουρέας, Κυριακουλάκος (λ), Σωζόπουλος, Δ. Νασκιντασβίλι, Συμεωνίδης.