Παρασκευή 26 Νοεμβρίου 2010

ΤΙΡΟΛ ΙΝΣΜΠΡΟΥΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 3-1

Με παρένθεση μόνο το 2ο σετ, το οποίο και πήρε με 32-30, ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 3-1 στην Αυστρία από την Τιρόλ Ίνσμπρουκ, χάνοντας όλα τα σετ με 25-17. Δεύτερη ήττα των "πρασίνων" σε ισάριθμα ματς.
Ο Στέλιος Καζάζης αντιμετώπιζε πολλά προβλήματα, αφού δεν είχε στη διάθεσή του τον Ηλία Λάππα και χρησιμοποίησε ως ακραίους τον Πετρέα και τον Ντονά.

Στο 1ο σετ, το "τριφύλλι" βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 14-12, αλλά ένα σερί 6-0 των γηπεδούχων έφερε το σκορ στο 18-14. Από εκεί και πέρα, ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να ξαναμπεί στο σετ, με συνέπεια να αυξηθεί σταδιακά η διαφορά και να το χάσει με 25-17.

Στο 2ο σετ, ο Στέλιος Καζάζης πέρασε στον αγώνα τους Γκενς και Ντονά, οι οποίοι έδωσαν λύσεις στους "πράσινους", που προηγήθηκαν με 20-15. Ωστόσο, οι Αυστριακοί πέρασαν μπροστά με 23-21, αλλά ένα σερί 3-0 του Παναθηναϊκού έδωσε το σετ μπολ στους φιλοξενούμενους. Τελικά, έπειτα από δραματική εξέλιξη, το σετ κατέληξε σε "πράσινα" χέρια με 32-30.

Όμως, η υπερπροσπάθεια που κατέβαλαν οι παίκτες του Παναθηναϊκού τούς στοίχισε στη συνέχεια, αφού έχασαν το 3ο και το 4ο σετ με κατεβασμένα τα χέρια με 25-17 έκαστο.

Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται στην τελευταία θέση του 6ου ομίλου με μόλις 1 βαθμό, ενώ οι Αυστριακοί ανέβηκαν 2οι με 4 βαθμούς.

Τα σετ: 25-17, 30-32, 25-17, 25-17