Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2011

Η 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Β΄ ΕΘΝΙΚΗΣ

Στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής, τα Ταταύλα έκαναν... περίπατο απέναντι στον Εθνικό, του οποίου επικράτησαν με 3-0 κι έτσι έμειναν σε απόσταση αναπνοής από τον πρωτοπόρο Πανιώνιο. Πολύ ωραίο ματς με ανατροπές στη Νέα Φιλαδέλφεια, με τον Ιωνικό να νικά τα Χανιά με 3-2 σετ μετά από 2 ώρες και 10 λεπτά «μάχης».

Ο Πανερυθραϊκός είχε την ευκαιρία να προσπεράσει την Παλλήνη στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου, αλλά την… κλώτσησε, αφού πήρε τη νίκη με 3-2, αλλά άφησε βαθμό στην Πρέβεζα. Έτσι, δεν εκμεταλλεύτηκε πλήρως το ρεπό της πρωτοπόρου Παλλήνης και οι δύο ομάδες ισοβαθμούν.

Στον
3ο όμιλο, τίποτα δεν άλλαξε στην κορυφή, αφού η Ορεστιάδα πέρασε εύκολα από τις Σέρρες με 3-0, ενώ και ο Μέγας Αλέξανδρος συνέχισε με νίκη 3-0 επί του ΦΕ Ιωαννίνων. Η Ελπίδα Αμπελοκήπων πήρε το ντέρμπι με τη ΜΕΝΤ και έτσι, όλα έμειναν ως είχαν.