Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2015

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-2 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Εκτός έδρας ήττα στη λεπτομέρεια από τον ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝΑ με 3-2 (25-21, 10-25, 12-25, 25-21, 16-14), υπέστη το β΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, δεν είχε την απαιτούμενη συγκέντρωση στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Ενώ στα κερδισμένα της σετς, έπαιξε καλό βόλει και τα πήρε εύκολα, στα υπόλοιπα τρία χαμένα, δεν υπήρχε η απαιτούμενη απόδοση με αποτέλεσμα να χαθεί ο αγώνας.
Στο 5ο σετ, ενώ προηγηθήκαμε με 0-4, γρήγορα ο Τελαμώνας ισοφάρισε σε 8-8, για να εξελιχθεί το σετ, πόντο - πόντο μέχρι που ο πιο ψύχραιμος Τελαμώνας - αφού πρώτα πήγαμε πρώτοι στο ματς - μπολ με 13-14, να καταφέρει να αναδειχτεί νικητής.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Τοψιδέλη και Μαριδάκη.
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ: (Μίχα) Νταγιάκου, Ανδρέου, Παπαδημητρίου, Ρασπίτσου, Παπαμιχαήλ, Ραπαντζίκου / Μίλη, Πολύζου, Λάμπρου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μπίλλια) Κούτσου, Μοίρα, Νόου, Κανελλοπούλου, Νουρλιάδη, Χίου, Λυμπεροπούλου Ειρ. (λ), Λυμπεροπούλου Ευαγγ.