Πέμπτη 12 Μαΐου 2016

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΣΤΗΝ ΕΣΠΕΔΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Πρωταθλητής παμπαίδων ΕΣΠΕΔΑ ο Ολυμπιακός

Πρωταθλητής παμπαίδων στην ΕΣΠΕΔΑ αναδείχθηκε ο Ολυμπιακός, αφού νίκησε με 3-1 τον Μίλωνα στον τελικό του Final 4 Που διεξήχθη στο κλειστό της Αργυρούπολης.
 Τα σετ: 3-1 (21-25, 26-24, 25-20,25-22)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Καμπερίδης): Μπαρμπούνης, Μπεζάνι ,Μαγγανάς, Συναδινός, Ζωγραφάκης, Στράτος Απ. , Δασκαλέρος, Συναδινός ,Στράτος Αθ.
ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ (Γεωργούντζος, Αποστόλου): Κοβάτσεφ, Χρήστου, Λειβαδάς, Χάκας, Κανάσαρος, Σπυριούνης, Χρυσοστόμου, Δελαλης, Σαμαρτζής, Αντωνιάδης, Κεφαλλωνίτης.

Ο ΑΓΟΓ Ευρυάλη κατέκτησε την 3η θέση νικώντας τον ΑΟΝ Αργυρούπολης με 3-0 σετ (25-23, 25-15, 26-24).

Μετά τη λήξη του τελικού, απονεμήθηκαν Κύπελλα και μετάλλια στις ομάδες. Επίσης μετά από ψηφοφορία βραβεύτηκαν οι καλύτεροι αθλητές των τελικών:

Καλύτερος πασαδόρος : Χάκας (Μίλων)
Καλύτερος επιθετικός: Μπαρμπούνης (Ολυμπιακός)
Καλύτερος υποδοχέας: Μπαρμπούνης (Ολυμπιακός)
Καλύτερος μπλοκέρ: Σπυριούνης (Μίλων)
MVP : Μπαρμπούνης (Ολυμπιακός)

Στο γήπεδο παρέστησαν ο γεν.γραμματέας της ΕΣΠΕΔΑ Νεκτάριος Χαλβατζής, ο Β΄αντιπρόεδρος Παναγιώτης Γιώτης , το μέλος της Δικαστικής Επιτροπής Παναγιώτης Τσιτσιπής και ο ομοσπονδιακός προπονητής Εθνικής Παίδων Νίκος Ζαλμάς.