Πέμπτη 15 Νοεμβρίου 2012

ΕΥΡΥΑΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 1-3 ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Άλλους τρεις πόντους πρόσθεσε στο ''σακούλι'' της, η γυναικεία μας ομάδα, μετά την εκτός έδρας νίκη της επί του ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ με 3-1 (11-25, 25-18, 20-25, 17-25).
Κωνσταντίνα ΒΛΑΧΟΥ
Η ομάδα μας, δεν ενθουσίασε με την απόδοση της, αλλά αφού βρίσκει τον τρόπο να κατακτά τη νίκη, τέλος καλό, όλα καλά. Οι προβληματισμοί μας για την απόδοση μας, είναι εσωτερικό θέμα και θα αντιμετωπιστεί άμεσα.
Στο 1ο σετ, η ομάδα μας παίζοντας απλό βόλει, δε δυσκολεύτηκε καθόλου να επικρατήσει εύκολα.
Όμως στο 2ο σετ, αντιμετωπίσαμε μια τελείως διαφορετική εικόνα, με την Ευρυάλη, να διορθώνει κατά πολύ τις αδυναμίες της και σε συνδυασμό με τον εφησυχασμό μας, προηγήθηκε με 4-0, διερύνοντας το σκορ στο 22-14, μέχρι να φτάσει στο τελικό και εύκολο 25-18.
Στο 3ο σετ, οι ομάδες έμοιαζαν ισοδύναμες, με την Ευρυάλη να έχει ένα προβάδισμα 2-3 πόντων, αλλά από το 16 και μετά η ομάδα μας, έκανε αυτό που έπρεπε και προηγήθηκε με 2-1 σετς.
Η αρχή του 4ου σετ, έμοιαζε με το προηγούμενο, αλλά η ομάδα μας πήρε την πρωτοπορία πιο νωρίς και δε δυσκολεύτηκε να φτάσει στην τελική επικράτηση.
Η Ευρυάλη, αν εξαιρέσουμε το 1ο σετ, παρουσίασε ένα καλό σύνολο που λίγο ήθελε να έκανε την έκπληξη. Άρα, όποια ομάδα δεν την αντιμετωπίσει με τη δέουσα σοβαρότητα, είναι εύκολο να ηττηθεί.
Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Παπαστάμου και της κας. Καντλή.Πολύ καλή η δουλειά της γραμματείας από την κα. Τσιτσιπή.
ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ: (Μηλιώνης) Λάππα, Κουντουρά, Τσαούση, Τασουλή, Μανώλη Μ., Ηλιακοπούλου, Μανώλη Ι., (λ), Παπαιωάννου (λ), Δημητριάδη, Γκιοβάσο, Μπραβάκου.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Σαραντίτης - Καλόβολος) Γκουντιμένκο, Μουρατίδη, Κοκκινάκη, Ορνιθοπούλου, Βουλγαράκη, Πατσιαβούδη, Βλάχου (λ), Πέρρα (λ), Ρασίμι, Καραγιαννίδου, Κατραμάδου, Στρατίκη.