Σάββατο 8 Ιανουαρίου 2011

Η 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Γαλαξίας - Νίκη Αιγινίου 3-2 (22-25, 25-18, 25-20, 22-25, 15-10)

Μοιράστηκαν οι βαθμοί στο παιχνίδι του Γαλαξία με τη Νίκη, με τους γηπεδούχους να επικρατούν στο τάι μπρέικ και με το... δίποντο να πλησιάζουν στη βαθμολογία την ομάδα του Αιγινίου.

Γαλαξίας (Γιώργος Γιάτσης):
Μούρτζιος, Κόκκινος, Γενίτσαρης, Παλέντζας, Αποστόλου Δ., Κοντοβασιλείου, Κνάπεκ (λ), Βανδώρος
Νίκη Αιγινίου (Αντώνης Παπαδόπουλος): Αναστασιάδης, Κρασνιέφσκι, Γάτσης, Γεωργόπουλος, Φίνος, Θολιώτης, Τσιούμπλης (λ)

ΑΕΚ - Παναχαϊκή 0-3 (15-25, 22-25, 19-25)

Επεισοδιακό παιχνίδι στο «Μπάμπης Χολίδης», «καθαρή» νίκη της Παναχαϊκής! Η ομάδα της Πάτρας επικράτησε της ΑΕΚ με 3-0 σετ και παρέμεινε στην 6άδα της βαθμολογίας, «βυθίζοντας» ακόμα περισσότερο την Ένωση, που... πλήρωσε τη συμπεριφορά των οπαδών της. Οι διαιτητές διέκοψαν δύο φορές τον αγώνα για ρίψη καπνογόνων στον αγωνιστικό χώρο και τελικά αναγκάστηκαν να εκκενώσουν το γήπεδο στο 12-17 του τρίτου σετ.

ΑΕΚ (Παναγιώτης Λακασάς
): Γιουβανάκογλου, Παυλόπουλος, Πανδής, Καπίρης, Πελτέκης, Χατζηπροδρόμου, Χανδρινός (λ), Μπουγάς, Μεσαλάς
Παναχαϊκή (Άρης Αγγελόπουλος): Ρίβας, Αγγελόπουλος, Ρουμελιώτης, Βλαχοστάθης, Μπασούκας, Κοβάτσεφ, Κόζης (λ), Μαυρομάτης, Διονυσόπουλος, Πολυχρονόπουλος

Φοίνικας Σύρου - Παμβοχαϊκός 3-1 (25-23, 23-25, 25-20, 25-23)

Μπροστά σε 450 οπαδούς του και σε ένα πραγματικό ντέρμπι, ο Φοίνικας Σύρου πήρε τη νίκη, 3-1 σετ επί του Παμβοχαϊκού και απολαμβάνει πλέον τη μοναξιά της κορυφής, έχοντας το απόλυτο στις 8 πρώτες αγωνιστικές.

Φοίνικας Σύρου (Νίκος Νεόφυτος):
Κουρούπης, Μοσκουέρα, Τσέργας, Θάνος, Μαραγκός, Αγγελίδης, Κάπελλας (λ), Παπακυριακού, Καρανικολάου, Αρβανίτης, Νικηφορίδης, Ρούσης
Παμβοχαϊκός (Νίκος Ζαλμάς): Στιβαχτής, Κούλας, Βαρδής, Μπάκας, Κατσανεβάκης, Κατσαούνης, Μιχαήλογλου (λ), Νούλας, Κοκκονάκης, Σπηλιοτόπουλος, Φελέκης, Θεοδωρόπουλος
Νέα Μουδανιά - Κόροιβος Αμαλιάδας 0-3 (24-26, 19-25, 19-25)
Την αναρρίχησή του στη βαθμολογία κατάφερε ο Κόροιβος Αμαλιάδας, ο οποίος κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των γηπεδούχων στα Μουδανιά που παραμένουν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Ο Κόροιβος δυσκολεύτηκε στο πρώτο σετ, αλλά στη συνέχεια είχε την ψυχολογία υπέρ του και πήρε τα άλλα δύο με 25-19.
Νέα Μουδανιά (Δημήτρης Βέλο): Καλαϊτζής, Τσιάρας, Αποστόλου, Δανάς, Ίλιτς, Βέλο, Πάντσιος (λ), Καρασαρλίδης, Κατσιαφλάκας.
Κόροιβος Αμαλιάδας (Παναγιώτης Γκρουμούσας): Αναστασίου, Μεντένιτσα, Αριστόπουλος, Καραγκιόζης, Λυκούρεσης, Μαδούρας, Αχιλλεόπουλος (λ), Αλεξίου, Θανασούλας, Παναγιωταράς.
ΣΠΑ Καρδίτσας - Οδυσσέας 1-3 (31-33, 25-15, 21-25, 18-25)
Παρά την ωραία ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι περίπου 200 θεατές του ΣΠΑΚ, ο Οδυσσέας Αμαρουσίου κατάφερε να πανηγυρίσει μέσα στην Καρδίτσα. Αυτή ήταν η 3η σερί νίκη για την αθηναϊκή ομάδα που συνεχίζει την ανοδική πορεία της.
ΣΠΑ Καρδίτσας (Λορένζο Ρόνζι): Χήρας, Αλεξίου Φ., Γκάνας, Μέινβιλ, Νεδιλάκης, Κολτσιάκης, Αλεξίου Θ., Τσοπάνογλου (λ).
Οδυσσέας Αμαρουσίου (Μάρκος Κωβαίος): Παπαδόπουλος Στ., Κρέτσης, Κούνας, Χριστοδούλου, Ηλιόπουλος Χρ., Δημητρίου, Αραμπατζής (λ), Μπαλογιάννης, Μανιόπουλος.