Τετάρτη 19 Ιανουαρίου 2011

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3-0 ΓΙΑ ΤΗΝ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ακόμα μία εύκολη νίκη για τον Ολυμπιακό, 3-0 σετ τον Πανιώνιο, που φέρνει τις «ερυθρόλευκες» μία ανάσα από την κορυφή, μία στροφή πριν από το φινάλε της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιάννη Νικολάκη μείωσε στους 3 βαθμούς τη διαφορά της με την πρωτοπόρο ΑΕΚ, με την οποία συγκρούεται την ερχόμενη Δευτέρα και αν την κερδίσει με «καθαρό» σκορ, τότε θα πάρει την πρωτιά και το ψυχολογικό προβάδισμα εν όψει της δεύτερης φάσης που θα κρίνει και τον πρωταθλητή.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Ολυμπιακός, που αγωνίστηκε χωρίς τη βασική του πασαδόρο, Μάγια Ογκνιένοβιτς, πήρε εύκολα το πρώτο σετ με 25-16. Στο δεύτερο ο Πανιώνιος πήγε να κάνει την έκπληξη και προηγήθηκε με 15-9, αλλά δεν άντεξε και οι γηπεδούχες έκαναν το 2-0 με 25-21. Το τρίτο σετ ήταν τυπική διαδικασία για τις «ερυθρόλευκες» που επικράτησαν με 25-11.