Δευτέρα 31 Ιανουαρίου 2011

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΠΑΟΚ 2-3 ΓΙΑ ΤΗΝ Α1 ΑΝΤΡΩΝ

Ο ΠΑΟΚ παρότι έχανε με 2-0 κατάφερε να... συνέλθει και να πάρει μια σπουδαία νίκη μέσα στην Καλαμαριά στο τάι μπρέικ, σε ένα ματς με αρκετές ανατροπές. Η Καλαμαριά μπήκε πολύ καλύτερα στην αναμέτρηση, παίρνοντας το πρώτο σετ, χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερη αντίσταση από το "Δικέφαλο"

Στο δεύτερο σετ, ο ΠΑΟΚ, ήταν μέσα στο σετ μέχρι το 16-16, αφού στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έκαναν εύκολα το 21-16 και στη συνέχεια πήραν το σετ με 25-21.
Στη συνέχεια ο Μπόγιτς ανέβασε την απόδοσή του και με την είσοδο του Πλίκα ο ΠΑΟΚ ανέβασε στροφές.

Οι παίκτες του Μέλκα, αρχικά, έφεραν το ματς στα ίσια και στο τέλος... έβαλαν το κερασάκι στην τούρτα παίρνοντας τη νίκη στο τάι μπρέικ με 3-2.

Τα σετ: 25-14, 25-21, 22-25, 14-25, 13-15
Απόλλων Καλαμαριάς (Πάτρας): Άλεξιτς 9 (6/9 επ., 3 μπλοκ), Χατζηηλιάδης 17 (12/27 επ., 4 μπλοκ, 67% υπ. - 44% άριστες), Παπαϊακώβου 6 (4/5 επ., 2 άσοι), Παπαδημητρίου 13 (12/18 επ., 1 άσο), Μποζίδης, Γκορμπάτκοφ 23 (18/37 επ., 3 άσοι, 2 μπλοκ), Καραγιάννης -λ (43% υπ. - 26% άριστες)/ Βαρθολομαίος -λ, Ντραγκίεφ 1, Γκιτζέκος, Γκεοργκίεφ, Μαυροβουνιώτης
ΠΑΟΚ (Μέλκας): Παντακίδης 7 (6/10 επ., 1 μπλοκ), Γουίντερ, Μπόγιτς 24 (22/37 επ., 2 μπλοκ, 45% υπ. - 27% άριστες), Καραγιάννης 9 (6/10 επ., 2 μπλοκ), Στέινμπεργκ 16 (11/23 επ., 4 μπλοκ, 1 άσο), Λινς 9 (8/22 επ., 71% υπ. - 41% άριστες), Δημητρακόπουλος -λ 72% υπ. - 38% άριστες / Πλίκας 1, Ωρολογάς, Παπαδημητρίου 1