Τετάρτη 19 Ιανουαρίου 2011

ΡΕΘΥΜΝΟ - ΑΡΤΕΜΗ 3-2 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ο ΟΠΕ Ρεθύμνου νίκησε 3-2 σετ το μεγάλο ντέρμπι του Α΄ομίλου της Α2 γυναικών με την Άρτεμις Κορυδαλλού που είχε αναβληθεί την 3η αγωνιστική μετά την αδυναμία της φιλοξενούμενης ομάδας να ταξιδέψει στην Κρήτη λόγω της κακοκαιρίας.
Το Ρέθυμνο μείωσε τη μεταξύ τους διαφορά στους δύο βαθμούς κι έτσι η μάχη της ανόδου θα συνεχιστεί με αμείωτο ενδιαφέρον.
Η ομάδα του Κορυδαλλού προηγήθηκε 2-0 σετ αλλά το Ρέθυμνο με αντεπίθεση διαρκείας και τη βοήθεια των οπαδών του που γέμισαν το κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» και δημιούργησαν θερμή πλην όμως κόσμια αντμόσφαιρα, κατάφερε να κάνει τη μεγάλη ανατροπή και να πάρει δίκαια τη νίκη. Στο 13-13 η Ρόγκα επιχείρησε υποδοχή με δάκτυλα αλλά από τον ιδρώτα έκανε διπλή και τον αγώνα τελείωσε η Φεντότοβα. Πολύ καλή η διαιτησία των Καρπουζά, Αγγελίδη.
Τα σετ: 3-2 (23-25, 23-25, 25-23, 25-20, 15-13)
ΟΠΕΡ (Χαχαγιόπουλος): Μαύρου, Μυτιληναίου, Σαλούστρου, Σπυράκη, Φεντότοβα, Κουνδουράκη / Σημαντηράκη (λ), Τζουρβανάκη, Χατζοπούλου.
ΑΡΤΕΜΙΣ (Αποστολεογιωργάκης): Νικολάϊδου, Καραθανάση, Χριστοδούλου, Εμανουηλίδου, Αρβανίτη, Μουτζουρίδου / Ρόγκα (λ), Σταφυλλίδου, Τουρνάκη, Καπνιά, Κουτουζίδου, Κακουράτου.