Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2011

ΒΙΖΟΥΡΑ - ΑΕΚ 1-3 ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΙΣ 16 ΤΟΥ CEV CUP

Η ΑΕΚ νίκησε με 3-1 τη Βιζούρα και στο Βελιγράδι, διπλασίασε τις νίκες της και προκρίθηκε στις "16" του CEV Cup γυναικών.

Τα κορίτσια του Απόστολου Οικονόμου ξεκίνησαν εντυπωσιακά, κατακτώντας με χαρακτηριστική άνεση τα δύο πρώτα σετ, ενώ στο τρίτο οι γηπεδούχες κατάφεραν να επικρατήσουν στις λεπτομέρειες.

Ωστόσο, η Ένωση έδειξε την κατάλληλη ψυχραιμία στο φινάλε του 4ου σετ και πήρε τη νίκη με 25-21.
Σε συνδυασμό με το 3-1 στην Αθήνα, οι "κιτρινόμαυρες" διπλασίασαν τις νίκες τους και πήραν το εισιτήριο για τις "16" του CEV Cup.

Εκεί υπάρχει πιθανότητα να βρουν απέναντί τους μία ακόμα ομάδα από το Βελιγράδι, τη Ραντνίτσκι, η οποία όμως ηττήθηκε με 3-1 στο πρώτο παιχνίδι με αντίπαλο την ελβετική Σαγκρ Νεσατέλ. Το δεύτερο παιχνίδι τους είναι προγραμματισμένο για την Τετάρτη (07/12) στη Σερβία.

Τα σετ: 11-25, 18-25, 26-24, 21-25