Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου 2011

ΟΥΡΑΛΟΤΣΚΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-0 ΓΙΑ ΤΟ CEV CUP

Στο Challenge Cup θα συνεχίσει την ευρωπαϊκή της πορεία η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού, που ηττήθηκε εκ νέου με 3-0 από την Ουραλότσκα.

Η υπεροχή της Ουραλότσκα ήταν ξεκάθαρη και στο δεύτερο ματς των δύο ομάδων, με τις Ρωσίδες να φτάνουν εύκολα στο 3-0 (σε λιγότερο από μία ώρα) και να αφήνουν εκτός συνέχειας του CEV Cup τον Ολυμπιακό.

Η ομάδα του Τέλη Σωτήρχου πάλεψε μόνο στο τρίτο σετ, όπου ήταν ήδη αργά, και πλέον θα συνεχίσει στις "32" του Challenge Cup.
Εκεί, οι "ερυθρόλευκες" θα αντιμετωπίσουν τη Γάνδη, που στην προηγούμενη φάση της διοργάνωσης απέκλεισε την τουρκική Μπελεντίγιε Μπούρσα στο "χρυσό" σετ.

Τα σετ: 25-17, 25-10, 25-21

Όσον αφορά στην αντίπαλο της ΑΕΚ στις "16" του CEV Cup, αυτή θα είναι η ελβετική Σαγκρ Νεσατέλ, που πέτυχε δεύτερη νίκη επί της Ραντνίτσκι Βελιγραδίου.