Πέμπτη 16 Δεκεμβρίου 2010

ΒΙΣΜΠΑΝΤΕΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ 3-0

Ο Ηρακλής πάλεψε, έφτασε κοντά στην κατάκτηση του 1ου σετ, αλλά τελικά ηττήθηκε με 3-0 από τη Βισμπάντεν και αποχαιρέτησε τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.
Ο "γηραιός" ηττήθηκε για δεύτερη φορά από τη γερμανική ομάδα, με συνέπεια να μείνει εκτός Challenge Cup, χωρίς μάλιστα να έχει κατακτήσει ούτε ένα σετ.

Κάτι τέτοιο θα μπορούσαν να έχουν καταφέρει τα κορίτσια του Θανάση Στράντζαλη στο 1ο σετ κόντρα στις Γερμανίδες, αφού βρίσκονταν μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκειά του, ωστόσο στο φινάλε οι γηπεδούχες ανέτρεψαν την κατάσταση και πήραν το σετ με 26-24.
Από εκεί και πέρα, με τα φτερά τους... κομμένα, ο παίκτριες του Ηρακλή παραδόθηκαν στις ορέξεις της γερμανικής ομάδας, που δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει σε μία άνετη νίκη με 3-0, με τα δύο σετ που ακολούθησαν να τελειώνουν από νωρίς.

Τα σετ: 26-24, 25-17, 25-15