Πέμπτη 16 Δεκεμβρίου 2010

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΑΖΕΡΑΙΛ ΜΠΑΚΟΥ 0-3

Η Αζεράιλ ήταν ανώτερη από το Μαρκόπουλο και στο δεύτερο παιχνίδι των δύο ομάδων και χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Challenge Cup.
Η ομάδα από το Αζερμπαϊτζάν, μετά το 3-0 του πρώτου αγώνα στο Μπακού, επικράτησε με το ίδιο σκορ και επί ελληνικού εδάφους και μάλιστα με χαρακτηριστική ευκολία.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανέστατη και στον αγώνα των Μεσογείων, αφού η ομάδα του Γιώργου Λυκούδη δεν μπόρεσε να μπει στο ρυθμό που επέβαλαν οι φιλοξενούμενες.
Φυσικά το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι διήρκεσε μόλις 1 ώρα και 6 λεπτά.

Οπότε, το ευρωπαϊκό όνειρο για τα κορίτσια του Μαρκόπουλου ολοκληρώθηκε νωρίς και μάλιστα χωρίς ούτε ένα κερδισμένο σετ.

Τα σετ: 12-25, 20-25, 15-25