Πέμπτη 16 Δεκεμβρίου 2010

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 2-3

'Ηττα υπέστη το γυναικείο μας τμήμα, στο εντός έδρας ντέρμπι για την 8η αγωνιστική, από τον ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 3-2 (16-25, 24-26, 25-14, 26-24, 10-15).
Η ήττα αυτή, είναι άσχημη γιατί ήρθε σε εντός έδρας αγώνα, με αντίπαλο μια ομάδα που έχει τους ίδιους στόχους με μας, δηλαδή την παραμονή στην κατηγορία.
Στο χθεσινό αγώνα, η ομάδα μας ξεκίνησε στο 1ο σετ και ήταν υπνωτισμένη και χωρίς νεύρο και λογικά το χάσαμε με ευρύ σκορ.
Από το 2ο σετ και μετά, δείξαμε ένα μεταμορφωμένο πρόσωπο. Στο 2ο σετ, προηγούμασταν συνέχεια στο σκορ με 2-3 πόντους, αλλά στο τέλος λάθη ολιγωρίας δε μας επέτρεψαν να το κατακτήσουμε.
Στο 3ο σετ, προηγηθήκαμε από την αρχή με μεγάλη διαφορά και το κατακτήσαμε εύκολα.
Ίδια γεύση και στο 4ο σετ, στο οποίο προηγηθήκαμε με 24-20 και λίγο έλειψε να το χάναμε.
Στο 5ο σετ, η ομάδα μας μπήκε με την ταχύτητα του 4ου, προηγηθήκαμε με 10-08, αλλά από εκείνο το σημείο και μετά, η Αργυρούπολη με σερί 7-0 το κέρδισε και μαζί τον αγώνα με 3-2. Βέβαια το σερί της Αργυρούπολης, δεν ήταν έργο μόνο δικό της, αλλά και του 1ου διαιτητή κ. Κουτσούλα, ο οποίος με 3 διαδοχικές λάθος αποφάσεις του, παρέδωσε τη νίκη στην Αργυρούπολη.
Με λάθη η διαιτησία των κ.κ. Κουτσούλα και Κολτσίδα.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Νικολάκης, Σκαρτάδος) Χονδρού, Βλάχου, Κώτσου, Πατσιαβούδη, Αναστασοπούλου, Στρατίκη, Φράγκου - Φραγκάκη (λ), Ζωγιοπούλου, Βουλγαράκη, Μπούτσικα, Λύγκου.
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Τζούριτς) Βάγια, Χειλαδάκη, Τσιούστα, Παναγοπούλου, Παπανδροπούλου, Γ. Ψειμάδα, Χασιώτη (λ), Μ. Ψειμάδα, Ζώη, Σωτηροπούλου.
Τα υπόλοιπα αποτελέσματα:
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΑΙΓΑΛΕΩ 3-0
ΡΕΝΤΗΣ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ αναβλήθηκε
ΤΡΑΧΩΝΕΣ - ΙΡΙΔΑ 3-0
ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΕΥΡΥΑΛΗ 3-1
ΦΟΙΝΙΚΑΣ - ΙΛΙΟ 3-0
Μελανό σημείο της 8ης αγωνιστικής, είναι τα επεισόδια που σημειώθηκαν μετά τον αγώνα Ηλιούπολης - Αιγάλεω.

1. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ 21-04 21