Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2010

Η 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Β΄ ΕΘΝΙΚΗΣ

1ος όμιλος

Ηττα με παράπονα για τη διαιτησία στο 4ο σετ για τον Εθνικό. Τα Ταταύλα έκαναν το διπλό στη Δραπετσώνα επικρατώντας με 3-1 σετ.

Εθνικός - Ταταύλα (φωτό) 1-3 (21-25, 22-25, 25-15, 20-25)

2ος όμιλος

Μετά από δύο νίκες η Πρέβεζα γνώρισε την πρώτη της ήττα, καθώς ο Πανερυθραϊκός πήρε το «τρίποντο» με 3-0 σετ. Πρώτη νίκη για την Καλαμάτα στο τοπικό ντέρμπι με τη ΓΕΜ, 3-1 σετ. Δεύτερη νίκη, αλλά πρώτη «καθαρή» για την Ολυμπιάδα Πατρών, 3-1 σετ τον Απόλλωνα που γνώρισε δεύτερη ήττα.

Πανερυθραϊκός - Πρέβεζα 3-0 (25-21, 25-20, 25-20)

ΓΕ Μεσσηνίας - Καλαμάτα 1-3 (25-23, 15-25, 19-25, 14-25)
Ολυμπιάδα Πατρών - Απόλλων Αθηνών 3-1 (19-25, 25-18, 30-28, 25-13)

3ος όμιλος

Ο Μέγας Αλέξανδρος βρήκε την ευκαιρία να προσπεράσει στη βαθμολογία, αφού έφυγε με τη νίκη από τα Γιάννενα, την ώρα που η ΜΕΝΤ είχε απώλεια στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β’ Εθνικής. Η ομάδα του κ. Γκολίτση ηττήθηκε εντός έδρας από την Ελπίδα Αμπελοκήπων που μάλιστα προηγήθηκε 0-2 στα σετ. Πρωτοπόρος στη βαθμολογία είναι πλέον και η Ορεστιάδα που νίκησε 3-1 τον ΑΟ Σερρών.

Αρίων - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-22, 25-15, 22-25, 25-18)

ΦΕ Ιωαννίνων - Μέγας Αλέξανδρος 1-3 (26-24, 27-29, 22-25, 24-26)
Ορεστιάδα - ΑΟ Σερρών 3-1 (27-25, 25-13, 23-25, 25-16)
ΜΕΝΤ - Ελπίς Αμπελοκήπων 2-3 (25-27, 28-30, 25-22, 25-21, 10-15)