Δευτέρα 13 Ιουνίου 2011

ΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ''ΚΑΛΗΜΕΡΑ'' ΓΙΑ ΑΡΒΑΝΙΤΗ / ΤΣΙΑΡΤΣΙΑΝΗ

Οι Μαρία Τσιαρτσιάνη και Βίκυ Αρβανίτη βρίσκουν σιγά-σιγά ρυθμό, κάτι που φάνηκε στο εναρκτήριο παιχνίδι τους στο παγκόσμιο πρωτάθλημα της Ρώμης, όπου νίκησαν με 2-0 τις Αυστραλές Κουκ/Ουέστ.

Το ελληνικό δίδυμο (Νο 19 του ταμπλό) ξεκίνησε εντυπωσιακά στο πρώτο σετ, φτάνοντας εύκολα στο 21-14, ενώ στο δεύτερο σετ αντιμετώπισε δυσκολίες.

Οι Αυστραλές (Νο 43) προηγήθηκαν με 13-9, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας των Ελληνίδων, το σκορ ανατράπηκε, με συνέπεια να φτάσουν στο 21-15 με ένα επιμέρους σκορ 12-2.
Στο άλλο παιχνίδι του 6ου ομίλου, οι Αυστριακές Σβάιγκερ/Σβάιγκερ (Νο 6) ξεπέρασαν εύκολα το εμπόδιο των Κινέζων Χουάνγκ/Γιούε (Νο 30) με 2-0 (21-16, 21-10).

Επόμενος αντίπαλος για τις Τσιαρτσιάνη/Αρβανίτη θα είναι την Τρίτη (14/06, 16:00) οι αδερφές Σβάιγκερ.