Κυριακή, 15 Φεβρουαρίου 2015

Η 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Tα σημερινά αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών έχουν ως εξής:
1ος όμιλος

ΑΣ Ιωνικός - ΓΣ Πανιώνιος 3-1 (26-24, 25-21, 18-25, 26-24)

Ιωνικός (Θανέλλας): Λουκατάρη, Κούρδογλου, Βάγια, Ματιάδη, Μπίλια, Διαμάντη, Μπορίσοβα (λ) / Γάτου, Λεωνίδου
Πανιώνιος (Κωστακόπουλος): Οικονομάκη, Τουρνάκη, Τσουμήτα, Μπίσκου, Ευθυμίου, Τσιώνη, Πασιαλή (λ) / Μουρατίδη, Δαρλάση, Σαγάνη


ΑΟ Παλλήνης - ΖΑΟΝ 1-3 (20-25, 25-23, 21-25, 21-25)

Παλλήνη (Τουρνάκης): Πολίτη Σ., Καραμπάγια, Μπιτσάκου, Πολίτη Στ., Στάθη, Γρίσπου, Κούρτι (λ) / Οικονομοπούλου, Μαύρου, Τσίμα

ΖΑΟΝ (Μπλάμη): Αργυρίου, Ντονά, Πλούμη, Κόνιαρη, Φιλιπιόνκα, Μάρκου, Ξηντάρα (λ) / Κοντοπούλου, Χοτοκουρίδου, Μπαφατάκη


ΑΣΠ Θέτις - ΑΣ Παγγεραγωτικός 3-0 (25-14, 25-21, 25-14)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΣΤΕΡΑΣ (44-12) 41
------------------------------------
2. ΗΡΑΚΛΗΣ Κ. (37-16) 35
-. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (41-18) 35
4. ΘΕΤΙΔΑ (38-26) 33  
5. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (41-29) 31
6. ΖΑΟΝ (39-29) 29  
7. ΠΑΛΛΗΝΗ (32-29) 26
8. ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (27-31) 20
9. ΠΑΓΓΕΡΑΓΩΤΙΚΟΣ (20-36) 17 
10. ΤΡΑΧΩΝΕΣ (22-44) 13
  ----------------------------------
11.ΜΕΣΣΑΡΑ (15-37) 08 
12. ΣΟΥΔΑ (ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ)
ΘΡΙΑΜΒΟΣ

2oς όμιλος

ΑΟ Θρίαμβος - ΑΣΠ Ίωνες 3-0 (25-23, 25-22, 25-11)

Θρίαμβος (Σάκκουλα): Αλιφιεράκη, Πεδουλάκη, Εικοσπεντίδου, Γκότση, Στρατίκη, Μουτζουρίδου, Μαθιουδάκη (λ) / Δρούγκα
Ίωνες (Μαρίνος): Νικολαΐδη, Χαραλάμπους, Θεοδωρίδου, Γραμμένου, Παπουτσάκη, Μουτζούρη, Μεγαρίτη (λ) / Παπανίκα, Μιχαηλίδη, Αγγελή, Αθανασίου


Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΓΣ Μεσσηνιακός 3-1 (25-11, 25-22, 22-25, 25-20)

Φιλαθλητικός (Ιόφτσεβ): Υφαντή, Μπούκουρα, Τσαπραλή, Ωρολογοπούλου, Φακοπουλίδου, Παραφέστα, Αναγνωστοπούλου (λ) / Χατζηελευθερίου (λ), Μπαζιάνα, Μαυροπάνου
Μεσσηνιακός (-): Φωτεινάκη, Σούρη, Κωνσταντοπούλου, Σιρίνινα, Σκληρή, Ραμούνδου, Σαμπάτη (λ) / Αντωνοπούλου, Δολγύρα


ΑΟΦ Πορφύρας - ΓΣ Χαλανδρίου 1-3 (26-24, 26-28, 23-25, 25-27)

Πορφύρας (Καλογερόγιαννης): Μουστάκη, Γκολφινοπούλου, Ράπτη, Θεοχάρη, Καράκου, Δήμα, Γκούρα Α. (λ) / Γκούρα Π., Χατζηπέτρου, Χαλβατζή
ΓΣ Χαλανδρίου (Ατσιδαύτης): Γκότζη, Μαβιλίδη, Καραχάλιου, Μαγκανάρη, Μαστοράκη, Σκορδίλη, Τσούμη (λ) / Τσαρακλή, Γκόγκου


ΑΣΠ Απόλλων - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας 2-3 (27-25, 25-19, 14-25, 14-25, 8-15)

Απόλλωνας (Σπυρόπουλος): Φαλτσέτα, Παπαγιάννη, Καρνάτσου Ε., Κανελλοπούλου, Χριστοπούλου, Σουβαλιώτη, Κακαφώνη (λ) / Καρνάτσου Α.,
Ελασσόνα (Παναγιώτου): Αθανασιάδου, Κατσαρέ, Παπακώστα, Δίρβα, Κασελούρη, Τσουργκάλου, Ζιάκου (λ) / Πλιάκα, Παναγιώτου, Παπαδοπούλου.


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
1. ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡ. (51-08) 51
------------------------------------------------   
2. ΠΟΡΦΥΡΑΣ (47-15) 43
3. ΧΑΛΑΝΔΡΙ (43-17) 40
4. ΘΡΙΑΜΒΟΣ (41-21) 36
5. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ (34-25) 28
6. ΕΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (34-28) 27
7. ΑΚΡΙΤΑΣ (28-32) 22
8. ΕΛΑΣΣΟΝΑ (28-36) 21
9. ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (30-36) 20
10. ΙΩΝΕΣ (08-46) 06
----------------------------------------
11. ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ Π. (08-49) 04
12. ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΡ. (08-46) 02

3ος όμιλος

ΑΠΣ ΑΙΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΑΝ. 3-0 (25-21, 25-21, 25-10)

ΑΙΑΣ (Γαβαλά): Ηλιοπούλου, Κυριακίδου, Χριστινίδου, Καλανταρίδου, Κούση, Μπουρνή, Ακριτίδου-λ / Καραμανλή-λ, Νικολαΐδου, Τοσουνίδου, Γλυκίδου.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΑΝΝ. (Στουγιάννος): Μπράγια, Μπάρμπα, Δασκάλου, Καρατζόγλου, Ζιώγου, Μάρκου, Σταυρίδου-λ.


ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ 3-1 (22-25, 25-18, 25-22, 25-23)

Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Δεληγιάννη): Χατζηεφραίμογλου, Στάγκοβιτς, Παπαφωτίου, Λυκούδη, Κώστα, Τσομπανίδου, Κανταρτζή-λ / Φραγκουλίδου, Σακαράκη, Κούλα, Παππά, Σφυρίου.
ΠΗΓΑΣΟΣ (Πιπερίδης): Γαΐτη, Ριζοπούλου, Μπάγγου, Συμεωνίδου, Γιαννετάκη, Μουμούρη, Ρόζου-λ / Μυρίδου-λ, Λακκιώτη, Καραδήμου.


ΑΣ ΑΡΗΣ-ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ 3-0 (25-11, 25-14, 25-10)

ΑΡΗΣ (Σολκίδης): Γεωργακοπούλου, Γεροβασιλείου, Αποστολίδου, Τυφλιώρη, Κοκκινίδου, Σωτηρίου, Καψαμπέλη-λ / Κωνσταντινίδου, Γουγούση.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ (-): Τσιγγαροπούλου, Καλπακίδου, Παναγιωτίδου, Γκοτζαμάνη, Χαραλαμπίδου, Γκόλτσιου, Κατσικά-λ / Βουλγαρίδου, Θεοδώρου.


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΡΗΣ (45-07) 44
-------------------------------  
2. ΑΙΑΝΤΑΣ (46-12) 43
3. ΕΛΠΙΔΑ (43-10) 39
4. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΥΛΗ (41-23) 34  
5. ΛΑΓΚΑΔΑΣ (34-29) 27
6. Ν.ΒΟΤΣΗΣ (31-29) 24
7. ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ (29-34) 22
8. ΠΗΓΑΣΟΣ (22-39) 16
9. ΗΡΑΚΛΗΣ (18-38) 14
10. ΕΡΜΗΣ (17-40) 11
---------------------------------
11. Ν. ΓΕΝΕΑ (17-37) 10
12. ΠΙΕΡΙΚΟΣ (03-47) 01

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου