Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου 2012

ΑΕΚ - ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΙ 0-3 ΓΙΑ ΤΟ CEV CUP

Η Γαλατάσαραϊ διέλυσε με 3-0 την ΑΕΚ στο κλειστό της Γλυφάδας και την άφησε εκτός συνέχειας στο CEV Cup γυναικών. Επεισόδια πριν την έναρξη του αγώνα.

Σε μια αναμέτρηση που ξεκίνησε με καθυστέρηση 45 λεπτών, εξαιτίας των επεισοδίων που έλαβαν χώρα λίγα λεπτά πριν την έναρξή της, η Γαλατάσαραϊ έδειξε από την αρχή τις προθέσεις της.

Η τουρκική ομάδα δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στις "κιτρινόμαυρες", παίρνοντας μία επιβλητική νίκη με 3-0.
Οι φιλοξενούμενες έκαναν επίδειξη δύναμης στα δύο πρώτα σετ, όπου η ΑΕΚ δεν κατάφερε να ξεπεράσει τους 10 πόντους. Η Ένωση βελτιώθηκε στο 3ο σετ, αλλά ήταν ήδη αργά, αφού οι Τουρκάλες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, κατακτώντας το με 25-20.

Έτσι, και με το υπέρ της 3-0 από το ματς της Κωνσταντινούπολης, η Γαλατάσαραϊ προκρίθηκε στο Challenge Round του CEV Cup, αφήνοντας την ΑΕΚ εκτός Ευρώπης.

Τα σετ: 10-25, 9-25, 20-25