Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2012

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΙΛΙΟ 0-3 ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Δεύτερη ήττα για τις κορασίδες μας, στη 2η αγωνιστική της Β΄ Φάσης του πρωταθλήματος και ουσιαστικά αποχαιρετίσαμε τις όποιες ελπίδες είχαμε για την πρόκριση στο final - 4. Η ήττα προήλθε στον εντός έδρας αγώνα μας με το Ίλιο με 3-0 (19-25, 09-25, 24-26).
Η ομάδα μας, έπαιξε από μέτριο μέχρι κακό βόλει, προσπάθησε να κοντράρει την αντίπαλο της στο 1ο και 3ο σετ, στο 2ο δεν υπήρχε στο γήπεδο. Στο 3ο ειδικά, προηγηθήκαμε με 24-22, αλλά δε μπορέσαμε να κρατήσουμε την υποδοχή στα πολύ καλά σέρβις του Ίλιου, το οποίο με σερί 4-0, πανηγύρισε το σετ και τη νίκη.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Σαχινίδη και Δρεμέτσικα, ο οποίος όμως συμπλήρωσε με λάθη το φύλλο αγώνα.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Λιγνός) Καραμήτσου, Αντωνοπούλου, Σιμιτζή, Χίου, Βαλσαμάκη, Χόρτη, Κακαγή (λ), Κουτσικανίδου, Αθανασάκη, Σαλτουρίδου, Πόποβα.
ΙΛΙΟ: (Καλογερόγιαννης) Μπανάσιου, Ψυλλή, Ζάρα, Καλιαφεντάκη, Καρβέλα, Ντασιώτη, Αράπη, Λιάσκου, Κατσούρα, Νταντάσιου, Ζιώγα, Καραχάλιου.
Στον άλλο αγώνα του ομίλου μας: ΜΙΛΩΝΑΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ 0-3

1. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 06-00 04
2. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ 03-03 03 (2)
3. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ 03-04 03 (1)
4. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 01-06 02