Παρασκευή 6 Φεβρουαρίου 2015

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ 0-3 ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ ΕΣΠΕΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ιωάννα ΙΩΑΝΝΟΥ
Εντός έδρας ήττα, με την οποία μπλέκουμε στα σενάρια των play out, υπέστη το γυναικείο μας τμήμα από τον ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟ με 0-3 (16-25, 10-25, 22-25).
Η ομάδα μας, στο χθεσινό αγώνα δεν είχε καλή απόδοση και η ήττα ήρθε εύκολα. Τα κορίτσια μας, παρουσιάστηκαν απρόσμενα αγχωμένα και δεν κατάφεραν να σταθούν ανταγωνιστικά στο γήπεδο.
Στο 1ο σετ, ο Απολλώνιος από την αρχή, άρχιζε να χτίζει μια διαφορά, την οποία συντηρούσε κι αύξανε, εκμεταλλευομένος τα λάθη μας, κύρια στην υποδοχή.
Το 2ο σετ, άρχισε με ένα σερί 0-10 του Απολλώνιου, για να γίνει πολύ εύκολα το 0-2.
Στο 3ο σετ, η ομάδα μας, άλλαξε ρόλους και θέσεις και παρουσιάστηκε μεταμορφωμένη προς το καλύτερο, διεκδικώντας τη μείωση στο σκορ. Προηγήθηκε με 10-7, όμως ήρθε η αντίδραση του Απολλώνιου, ο οποίος αρχικά ισοφάρισε και κατόπιν πήρε μια μικρή διαφορά την οποία με ψυχραιμία κατάφερε και συντήρησε μέχρι το τέλος για το 0-3.
Άριστη η διαιτησία της κας. Μεταξά και του κ. Καραδημητρίου. Άριστοι και οι επόπτες γραμμών (!!! τους οποίους ζήτησε ο Απολλώνιος, φοβούμενος, άραγε, τι;) κ.κ. Μιχαλίτσης και Κουβέλης. Άριστο φύλλο αγώνα και από την κα. Κατερλή.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Χατζηδημητρίου) Κολίγα, Φούσκα, Καραγιαννίδου, Δούφα, Μπουρέλι, Χίου, Κρεμμύδα (λ), Ιωάννου, Παιτέρη.
ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ: (Δεναξάς) Μάστορα Π., Θεοδωρακέα, Μικέλη, Βασιλά, Μονού, Δίκη, Πανταζοπούλου (λ), Μάρτη (λ), Λουρίδα, Μάστορα Β.