Σάββατο, 7 Φεβρουαρίου 2015

Η 16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ
Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών:
1ος όμιλος

ΓΣ Πανελλήνιος - Ροδίων Άθλησις 3-0 (25-22, 29-27, 25-23)

Πανελλήνιος (Λακασάς): Κωνσταντινίδης, Χατζηθάνος, Δημητούλης, Τοκάνης, Σπυρίδων, Κάλας, Αντωνιάδης (λ) / Καλιντέρης, Τριπολιτσιώτης, Μπίκος, Ντινόπουλος
Ροδίων (Αντωνιάδης): Μακρής, Καρπαθάκης, Προδρομίδης, Χουσίδης, Γκένοφ, Μοσχούς, Τσακογιάννης (λ) / Καρύδας, Γιώτης, Κοτσίτσας


ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΓΣ Απόλλων 0-3 (17-25, 20-25, 22-25)

Δραπετσώνα (Πλήθης): Μαρμαρινός, Μαλαματίνας, Στρατηγός, Μπουλγάρου, Κογκαλίδης, Παπαθανασίου, Ρούσσος (λ) / Τζανετουλάκος, Δεληπρίμης
Απόλλωνας (Νικηφορίδης): Κουμουνδούρος, Γεωργίου, Φραγκιαδάκης, Λένας, Χατζηκάλφας, Χριστοδούλου, Κοτζαμπάσης (λ) / Χριστοφοράκης


ΑΠΣ Κύζικος - ΑΟΝ Αργυρούπολη 3-0 (25-17, 25-21, 25-14)

Κύζικος (Μπακοδήμος): Μελλές, Τσέργας, Πεφάνης, Θεοδωρόπουλος, Παπασιδέρης, Μπεκιάρης, Πλεμμένος (λ) / Χριστόπουλος, Λιότας
Αργυρούπολη (Αρετάς): Πανταζόπουλος, Κισκίρας, Νομικός, Ρομπότσης, Νταουντάκης, Κότσης, Κυριακουλάκος (λ)


Ελληνικά Ναυπηγεία - ΑΟΝΣ Μίλων 2-3 (25-18, 23-25, 17-25, 25-20, 11-15)

Ναυπηγεία (Φορτούνας): Κοτσίνης, Μπασούκας, Κούλας, Κατσανεβάκης, Δημοβασίλης, Παπαδέας, Μακρής (λ) / Κάνουλας, Χαλδέος, Μουτζούρης
Μίλωνας (Ντόζης): Κεχράς, Τουρνάκης, Σπυριούνης, Πανούσος, Περγαμαλής Σ., Αναστασόπουλος, Μουσικάς (λ) / Παπασταματάτος Γ., Παπασταματάτος Ν.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΧΑΝΙΑ (47-07) 46
--------------------------------
2. ΚΥΖΙΚΟΣ (47-14) 43
--------------------------------------------
3. ΟΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (43-15) 39
4. ΕΘΝΙΚΟΣ (36-23) 31 
5. ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (33-29) 26
6. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (32-27) 25 
7. ΜΙΛΩΝΑΣ (28-32) 23  
8. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ (22-38) 14
9. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (20-41) 12
--------------------------------------------------- 
10. ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ (15-40) 11 (3) 
11. ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΗ (20-42) 11 (0)
12. ΟΔΥΣΣΕΑΣ (12-35) 01 ΑΠΟΒΛΗΘΗΚΕ


2ος όμιλος

Πανερυθραϊκός - ΑΣΠ Ερμής 3-0 (25-18, 25-13, 25-20)

Πανερυθραϊκός (Λάιος): Κρέτσης, Παπακυριακού, Κούνας, Μανιόπουλος, Κωστόπουλος Β., Λυκούρεσης, Αχιλλεόπουλος (λ) / Κωστόπουλος Γ., Σπανός, Μπαρούτας, Τοπαλίδης
Ερμής Πατρών (Συνοδινός): Μάρκου, Σαμοθράκης, Βαλουξής, Γεωργακόπουλος, Αλτάνης, Καρανικόλας, Μουσλία (λ) / Αεράκης, Τσιούμας


ΑΕΠ Ολυμπίας - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-20, 25-15, 25-21)

Ολυμπιάδα (Δαρείος): Γεωργάτος, Δημησιάνος, Ντότζης, Θεοδωράκης, Φιλίππου, Ράπτης, Κόζης (λ) / Διονυσόπουλος, Κουτζοδήμας,
ΑΓΣΙ (Θεοδωράκης): Σιαμπαλής, Γεωργάκης, Χόνδρος, Τσουμάνης, Μυλωνάς, Πλούρας, Κυπριανός (λ) / Μάντζιος


ΑΠΣ Πήγασος - ΑΟ Παλλήνη 1-3 (25-23, 17-25, 21-25, 19-25)

Πήγασος (Οικονόμου): Μανούσος, Μωραΐτης, Σπύρας, Παπαθεωδοσίου, Καλογερόπουλος, Αργυρακάκης, Χρυσίδης (λ) / Κάκος, Ντοκάκης
Παλλήνη (Φάκας): Λιόντας, Μπιλλήρης, Αντωνάκης, Τσικάτος, Μήττας, Κουλοχέρης, Βογιατζίδης (λ) / Μπαλογιάννης, Αγγελής, Χομαγιούν.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (42-05) 41
--------------------------------------------
2. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ (39-07) 37
-------------------------------------------- 
3. ΠΑΛΛΗΝΗ (39-16) 36
4. ΚΑΛΑΜΑΤΑ (29-20) 26
5. ΠΗΓΑΣΟΣ (27-24) 23
6. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (25-27) 20
7. ΚΟΡΟΙΒΟΣ (22-33) 15
8. ΜΕΣΟΛΛΟΓΓΙ (19-31) 14
9. ΕΡΜΗΣ (17-39) 10
------------------------------
10. ΦΘΙΑ (13-33) 09
11. ΓΙΑΝΝΙΝΑ (05-42) 03

3ος όμιλος

ΜΑΣ ΝΙΚΗ-ΜΓΣΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 3-2 (25-14, 20-25, 25-12, 19-25, 15-13)

ΝΙΚΗ (Πέτροβιτς): Γεωργόπουλος Β., Παπάζογλου, Γκορίδης, Παράσογλου Βουλκίδης, Ιωαννίδης, Τσομπάνογλου-λ / Λαμπρινός, Γεωργόπουλος Α..
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Εξάρχου): Καψαλιάρης, Λαχτάρας, Αβερκιάδης, Λέκκος, Δημόπουλος, Χριστόφας, Παπαϊωάννου-λ / Μαζιώτης.


ΑΣ ΕΛΠΙΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ 3-0 (25-20, 25-12, 25-15)

ΕΛΠΙΣ (Κυλίτσης): Αγγελής, Γαβριήλ, Βασιλειάδης, Τσάρας, Σαχπατζίδης, Πρώιος, Αλμαλής-λ / Βουλγαρίδης, Σταυρακάκης, Μπατσαράς.
ΠΗΓΑΣΟΣ (Γαϊδατζής): Κομητούδης, Μωυσίδης, Κυριμκίρογλου, Αντύπας, Σταυρίδης, Κανέλλιας, Γιουγκής-λ / Ματθαίου, Βεληχάι, Μωυσίδης Α., Μωυσίδης Γ..


ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 1-3 (20-25, 26-24, 18-25, 18-25)

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Σαρρής): Ξενίδης, Παππάς, Μπατσάρας, Γρηγοριάδης, Σάμαλης, Τσίρκος, Καλιάκος-λ / Ματσαρίδης-λ, Γιατσίδης, Αλεξίου.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Οικονομίδης): Γκουδελόπουλος, Καρασαρλίδης, Οταμπασίδης, Κοντογιάννης, Ρεμπούτζιας, Όσσας, Ρούσσος-λ / Κτιστάκης, Τσαγγαλίδης, Τσιγγελίδης.


ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΗΡΑΚΛΗΣ 1-3 (07-25, 27-25, 20-25, 16-25)

ΑΙΑΣ (Κουτουνίδης): Βλάχος, Γκούγκουρας, Σκαρλατίδης, Βαφέας, Σακελλαρίδης, Τσακιρίδης, Μπερμπέρογλου-λ / Αυγητίδης-λ, Κερτικίδης Α., Καμαριώτης, Κερτικίδης Κ..
ΗΡΑΚΛΗΣ (Πάτρας): Κολτσιάκης, Γάτσης, Παλέντζας, Στεφανίδης, Τσολάκος, Ηλίας, Ρωμαλιάδης-λ / Τσιράκης-λ, Κατσαφλιάκας, Μούχλιας, Τσιάρας.
 
H ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 
1. ΗΡΑΚΛΗΣ (48-05) 46
---------------------------------------
2. ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ (43-12) 39
------------------------------------------------------
3. ΓΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (31-23) 28
-. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (36-31) 28
5. ΚΟΜΟΤΗΝΗ (33-31) 26
6. ΕΛΠΙΔΑ (31-32) 23 

7. ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛ. (26-30) 22

8. ΑΙΑΝΤΑΣ (29-33) 20 
9. ΠΙΕΡΙΚΟΣ (24-38) 17   
----------------------------------------
10. ΧΑΝΘ (22-38) 12
11. ΚΑΡΔΙΤΣΑ (17-34) 11
12. ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (11-43) 04

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου