Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2015

ΑΛΙΜΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Ελισάβετ ΤΣΕΛΙΟΥ
Με ήττα συνέχισε την πορεία του στο αντίστοιχο πρωτάθλημα το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας, από τον ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ με 3-1 (25-18, 24-26, 25-09, 25-19)
Ο αγώνας διεξήχθη στο γυμναστήριο μας, με τον Άλιμο γηπεδούχο, λόγω προβλημάτων του γυμναστήριου Άλιμου.
Η ομάδα μας, έπαιξε κατά διαστήματα καλό βόλει, αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη με την οποία θα προκρίνοταν στη β΄ φάση. Αυτό όμως μπορεί να πραγματοποιηθεί σε κάποιον από τους επόμενους δύο αγώνες.
Το 1ο σετ, ο Άλιμος το κατέκτησε εύκολα έχοντας από την αρχή διαφορά γύρω στους 5 πόντους.
Στο 2ο σετ, ανεβάσαμε την απόδοση μας και πιέσαμε περισσότερο και αν και το σετ σε όλη τη διάρκεια του πήγε πόντο - πόντο, μετά το 8-11 που προηγηθήκαμε καταφέραμε και ισοφαρίσαμε σε 1-1.
Στο 3ο σετ, δε μπήκαμε στον αγώνα και πολύ εύκολα ο Άλιμος, πραγματοποίησε το 2-1.
Στο 4ο σετ, ο Άλιμος πήρε διαφορές με 10-5, με τη Δραπετσώνα να πλησιάζει σε 20-17, αλλά μέχρι εκεί.
Άριστη η διαιτησία του κ. Χατσικιάν και της κας. Τούντα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Αντωνοπούλου, Χαχάμη, Δριβάκου, Μπουλούμπαση, Γιουνούς, Τσέλιου / Βλαντίδου, Καστρίτση.
ΑΛΙΜΟΣ: (Καψού) Καλέκη, Πιλάτη, Οικονόμου, Χρονοπούλου, Γρατσία, Κρητικού.